Infostart.hu
eur:
354.02
usd:
310.15
bux:
137913.44
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Unsplash.com

Robbanások a marseille-i orosz konzulátuson

Három gyújtópalackot dobtak az orosz főkonzulátus épülete felé hétfő reggel a dél-franciaországi Marseille-ben, ezek detonációkat okoztak, de anyagi kárt vagy sérüléseket nem – derül ki rendőrségi és igazságügyi közlésekből. A francia külügyminisztérium elítélte a támadást.

"Franciaország elítél a diplomáciai létesítmények biztonsága elleni minden támadást" - közölte a francia külügyminisztérium. "A diplomáciai és konzuli létesítmények, valamint személyzetük sérthetetlensége, védelme és integritása a nemzetközi jog alapelvei" - áll a közleményében.

Franciaország "szilárdan elkötelezett a diplomáciai és konzuli kapcsolatokat védő bécsi egyezmények teljes körű végrehajtása" mellett - tette hozzá a francia diplomácia, amelyet Moszkva megkért, hogy végezzen teljeskörű vizsgálatot a robbanás kivizsgálására.

A helyi rendőrség hivatalos tájékoztatása szerint "három félliteres műanyag üdítősüveget dobtak be ma reggel a konzulátus kertjébe. Ezek közül kettő felrobbant és detonációt okozott."

"A palackokban lévő anyagok maradványait elemzik" - tette hozzá a rendőrség, jelezve, hogy az ügyben a bűnügyi rendőrség indított vizsgálatot.

Egy rendőrségi nyilatkozó korábban "három házi készítésű robbanószerkezetről" számolt be, amelyeket 8 óra körül dobtak "a konzulátus elé", hozzátéve, hogy a három szerkezet közül kettő felrobbant.

A Marseille legelegánsabb kerületében található orosz főkonzulátus környékét a rendőrség teljesen lezárta.

A marseille-i ügyészség bejelentette, hogy "robbanó- vagy gyúlékony anyaggal okozott kár miatt indított nyomozást", amelyet a szervezett bűnözésre szakosodott részlegre bíztak. Az incidens "nem okozott sérülést vagy anyagi kárt" - hangsúlyozta az ügyészség.

Az orosz külképviselet jelezte az AFP hírügynökségnek, hogy vasárnap "egy kisebb oroszellenes tüntetés" volt a marseille-i konzulátus közelében, akárcsak több más francia városban az ukrajnai orosz invázió harmadik évfordulójának előestéjén.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×