Infostart.hu
eur:
384.1
usd:
328.68
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
A kétnapos állami látogatáson Franciaországban tartózkodó Hszi Csin-ping kínai elnök az Emmanuel Macron francia elnökkel tett nyilatkozat közben a párizsi államfői rezidencián, az Elysée-palotában 2024. május 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Sarah Meyssonnier

Veregeti a „maszek” hátát a kínai elnök

Hszi Csin-ping kínai elnök hétfőn találkozót tartott a kínai technológiai szektor magánvállalatainak vezetőivel Pekingben, ahol a magánszektor egészséges és magas színvonalú fejlődését sürgette – jelentette a kínai állami média.

Az állami média szerint a szimpóziumon, melyen több nagy kínai magánvállalat, köztük az Alibaba, a Huawei, a Tencent, a BYD, a CATL vezetője is részt vett, Hszi beszédet mondott, miután meghallgatta a magánvállalati képviselőket. Az eseményen Li Csiang kínai miniszterelnök és Ting Hszüe-hsziang miniszterelnök-helyettes is megjelent.

"A magánszektor az új korszak új útján széleskörű kilátásokkal és nagy lehetőségekkel rendelkezik. A magánvállalkozások és vállalkozók számára most jött el a legjobb alkalom, hogy teljes mértékben kihasználják képességeiket" - idézte Hszit az állami média.

A kínai elnök beszédében továbbá sürgette a magánvállalkozásokat, hogy erősítsék meg a bizalmukat, és ígéretet tette arra, hogy megvédi a vállalkozók törvényes jogait és érdekeit - fogalmazott.

"A magánszektort jelenleg sújtó nehézségek és kihívások átmeneti jellegűek, nem hosszútávúak és leküzdhetők" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy Kína kormányzása és piacának nagysága előnyös az új iparágak fejlesztésében.

A kínai magánszektor, mely folyamatos versenyben áll az állami vállalkozásokkal, a hivatalos becslések szerint az adóbevételek több mint felét, a gazdasági teljesítmény több mint 60 százalékát és a technológiai innováció 70 százalékát adja.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×