Infostart.hu
eur:
384.63
usd:
330.61
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt jelöltje a Michigan állambeli Grand Rapidsben tartott kampánygyűlésén 2024. november 4-én, az amerikai elnökválasztás előtti napon.
Nyitókép: MTI/EPA/C. J. Gunther

Odatett egy komoly politikai könyököst Donald Trump az elődjének

Donald Trump amerikai elnök pénteken megvonta elődje, Joe Biden nemzetbiztonsági jogosultságát, és egyben leállította, hogy az előző elnök hozzájusson a napi hírszerzési összefoglalókhoz.

Az elnök döntését közösségi oldalán jelentette be, amit részben azzal indokolt, hogy semmi szükség arra, hogy Joe Biden hozzáférjen minősített kormányzati információkhoz. Hozzátette, hogy döntése azonnali hatállyal érvénybe lépett.

Donald Trump közleményében emlékeztetett arra, hogy a precedenst elődje teremtette 2021-ben, amikor számára - az ország akkori leköszönt elnökének - elérhetetlenné tette a nemzetbiztonsággal kapcsolatos részletes adatokat, egy olyan jogosultságot, amely a korábbi elnökök idején fennállt.

Donald Trump érvei között megemlítette, hogy Joe Biden ellen a különleges ügyész pontosan azzal az indokkal nem javasolt vádemelést 2024. februárjában a szabálytalanul őrzött minősített iratokról szóló nyomozás végén, hogy a volt elnök rossz memóriával rendelkezik.

A hivatalban lévő elnök Robert Hur korábbi különleges ügyész 2024. februárjában megjelent jelentésére utalt, aki Joe Biden ügyében vezette vizsgálatot, miután a volt elnök otthonában minősített, hivatalos iratokat találtak. A nyomozás megállapította Joe Biden felelősségét az érzékeny iratok kezelésében, de a vádemeléstől az ügyész eltekintett.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×