Infostart.hu
eur:
359.99
usd:
314
bux:
141962.33
2026. július 16. csütörtök Valter
Rendőr áll az újvidéki vasútállomás épületénél 2024. november 2-án, miután az előző napon leszakadt az épület felújításra váró részének bejárat feletti előtetője. Az omlás halálos áldozatainak száma tizennégyre emelkedett, harmincan megsérültek. A legfiatalabb áldozat hatéves volt.
Nyitókép: MTI/EPA/Andrej Cukic

Újabb miniszter mondott le az újvidéki tragédia miatt

A vasútállomás előtetőjének leomlása tizenöt ember életét követelte.

Tomislav Momirovic szerb kül- és belkereskedelmi miniszter, korábbi építésügyi tárcavezető szerdán nyújtotta be lemondását. A miniszter 2020 és 2022 között vezette az építésügyi minisztériumot, abban az időszakban, amikor az újvidéki vasútállomás épületének felújítása elkezdődött, illetve az első szakasza lezárult.

Szintén az újvidéki tragédia miatt mondott le a szerbiai vasutak infrastruktúrájáért felelős vállalat megbízott igazgatója, Jelena Tanaskovic is, aki korábban erdészeti miniszter, illetve környezetvédelmi, valamint pénzügyi államtitkár is volt. Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök kedd esti beszédében szólította fel a politikusokat és intézményvezetőket arra, hogy az újvidéki tragédiáért felelősséget vállalva mondjanak le.

Az újvidéki vasútállomás előteteje november elsején szakadt le, a többtonnás szerkezet 17 emberre esett rá, 15-en életüket vesztették, két sérült állapota súlyos.

A baleset miatt senki sem vállalta a felelősséget, ezért az ellenzék több tiltakozó akciót is szervezett. Goran Vesic építésügyi miniszter ugyan a tragédia után néhány nappal lemondott, de közölte, nem érzi magát felelősnek a történtek miatt.

Az ellenzéki tiltakozók azt követelik, hogy tartóztassák le a tragédia felelőseit, hozzák nyilvánosságra a vasútállomás újjáépítésében részt vevő cégekkel kötött szerződéseket, és mondjon le a szerb miniszterelnök, illetve Újvidék polgármestere.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
"Nem jön ki a matek" - Alapjaiban változhat meg minden, ha bejön az AI-cégek mesterterve

"Nem jön ki a matek" - Alapjaiban változhat meg minden, ha bejön az AI-cégek mesterterve

A Magyar Telekom tudatosan szelektívebb stratégiát követ a rendszerintegrációs piacon: az első negyedéves bevételcsökkenés ellenére a nagyvállalati szegmens profitja nőtt a magasabb hozzáadott értékű projektek arányának köszönhetően – mondja lapunknak Gonda Gábor. A Telekom nem szeretné a 4iG korábbi állami dominanciáját megörökölni, ehelyett saját útját járja mind a privát, mind az állami szférában. A Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese arra figyelmeztet, a globális AI-infrastruktúrába áramló gigaberuházások hosszú távon nem fenntarthatóak, a tokenköltségek drasztikus emelkedése komoly kockázatot jelent. Gonda szerint Európa adatkolóniává vált az USA–Kína technológiai versenyben, Magyarország számára pedig a humántőke és az innovációs képesség jelenti a legfontosabb kitörési pontot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×