Infostart.hu
eur:
379.11
usd:
318.47
bux:
128861.98
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Unsplash

Egyiptom azt ígéri, rendszeresen ellenőrzi majd állatorvos a lovakat és a tevéket a gízai piramisoknál

Sok bírálat érte az ország egyik fő látványosságánál turisztikai céllal tartott hátasállatok állapotát, tartási körülményeit. Az idegenforgalomért felelős miniszter változást ígér.

Állatvédők és turisták bírálatait követően a híres gízai piramisoknál turisztikai célokra használt tevéket és lovakat rendszeres állatorvosi ellenőrzés alá vetik - ismertette vasárnap Serif Fati műemlékvédelmi és turisztikai miniszter.

A tárcavezető szerint az állatokat rendszeresen meg fogják vizsgálni, illetve be fogják oltani betegségek ellen mobil állatorvosi csapatok segítségével. Ebből a célból a piramisoknál tartós jelleggel létesítenek állatorvosi szolgálatot, ezen felül pedig elkülönített térségeket fognak fenntartani élménylovaglásra, illetve tevegelésre.

A programot később Egyiptom minden turisztikai jelentőségű régészeti látványosságára ki akarják terjeszteni.

Hivatalos adatok szerint Egyiptom lakosságának nagyjából 30 százaléka szegénységben él, bár a valós szám ennél magasabb lehet. Az állatvédelem gyakorta hanyagolt. A mezőgazdaságban használt állatok gyakran alultápláltak, illetve bántalmazzák őket, de a gízai állatkertben is rosszak a körülmények. A Kairó környékén élő kóbor kutyákat sokáig mérgezték, vagy lelőtték.

Az állatvédelem hiányosságai a piramisoknál különösen szembe ötlők voltak a világ minden tájékáról érkező turisták számára. A PETA állatvédő szervezet például arról számolt be, hogy a tevéket és lovakat a piramisoknál ostorozták, és forró napokon is megfelelő víz és élelem nélkül kellett boldogulniuk hozzátéve, hogy az állatok részben a szemétből táplálkoznak.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.

„Össztűz” – Robert Fico nem akármivel fenyegeti Brüsszelt

Az elektromos energia árának csökkentését tartja az egyik legfontosabb európai uniós feladatnak Ausztria, Szlovákia és Csehország miniszterelnöke. A három ország kormányfője a slavkovi formátum találkozóján közös nyilatkozatot fogadott el, amelyben rögzítették álláspontjukat a csütörtöki, február 12-i rendkívüli uniós csúcs előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×