eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa
Nyitókép: Pixabay.com

Nicaragua most egy ideig nem kér Izraelből

A lépés nagyrészt szimbolikus, mivel minimális a diplomáciai kapcsolat a két ország között.

Nicaragua megszakítja diplomáciai kapcsolatait Izraellel – jelentette be Rosario Murillo, a közép-amerikai ország alelnöke pénteken.

Az alelnök, aki Daniel Ortega elnök felesége, azt mondta, férje utasította a kormányt, hogy "szakítsa meg a diplomáciai kapcsolatokat a fasiszta és népirtó izraeli kormánnyal”. Előzőleg a nicaraguai nemzetgyűlés (parlament) arra kérte a kormányt, hogy fontolja meg a diplomáciai kapcsolatok megszakítását "Benjámin Netanjahu népirtó és cionista kormányával.”

A lépés nagyrészt szimbolikus, mivel minimális a diplomáciai kapcsolat a két ország között.

A nicaraguai bejelentés egybeesik azzal, hogy Izrael egyre nagyobb diplomáciai nyomás alá kerül a gázai háború és Libanon elleni támadások miatt.

A gázai háború miatt Gustavo Petro kolumbiai elnök májusban megszakította diplomáciai kapcsolatait Izraellel, és "népirtónak” nevezte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kormányát. Ugyanebben a hónapban Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök visszahívta országa izraeli nagykövetét, és a gázai háborút a holokauszthoz hasonlította.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×