eur:
400.42
usd:
365.7
bux:
74031.3
2024. október 10. csütörtök Gedeon
2014. július 14-én az angliai Farnsborough-ban készített kép az Airbus A380-as repülőgépről. Az Airbus 2019. február 14-én bejelentette, hogy az általuk gyártott és a valaha szolgálatba állt legnagyobb utasszállító repülő nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így leállítják a gyártását. A cég közölte, hogy 2021-ben fogják leszállítani az utolsó megrendelt A380-ast, méghozzá az eddigi példányok fő vásárlójának, az Emirates légitársaságnak.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Tripla kényszerleszállás Budapesten

A közel-keleti konfliktus miatt három Dubajba tartó járat is Budapestet vette célba, 1215 utassal a fedélzeten.

A közel-keleti konfliktus miatt három Emirates-járat Törökország felett visszafordult és Budapesten száll le, fogadásukra a Budapest Airport felkészült.

A Budapest Airport az MTI-hez kedden késő este eljuttatott közleményében azt írta: a gépek Dublinból, Düsseldorfból és Prágából indultak Dubajba, a három gép fedélzetén 1215 utas tartózkodik.

A járatokkal kapcsolatban a Budapest Airport szerda reggel tud bővebb információt adni - tudatták.

Címlapról ajánljuk
A hurrikán fogságában a magyar csillagász
Kiss László Orlandóból jelentkezett

A hurrikán fogságában a magyar csillagász

A szélnél is sebesebben terjednek az álhírek a Floridában pusztító hurrikánról – mondta az InfoRádióban Kiss László csillagász. A HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója Orlandóban egy szállodában vészelte át a hatalmas vihart.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.10. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Naponta 185 millió eurót kell Európának villamosenergia-hálózatfejlesztésre költenie 2050-ig

Naponta 185 millió eurót kell Európának villamosenergia-hálózatfejlesztésre költenie 2050-ig

Az EU Fit for 55 kezdeményezése miatt az energetikai szektor talán minden másiknál is sokkal többet kell, hogy tegyen az elkövetkezendő években, elképesztő mértékű forrásokra van szüksége a célok teljesítéséhez. A cél megvalósításához évi 260 milliárd eurónyi előzetes beruházásra lesz szükség az energiaszektorban, Az európai hálózatok fejlesztéséhez az éves beruházásokat a jelenlegi 33 milliárd euróról 2050-ig 67 milliárd euróra kell növelni, ami napi szinten 185 millió eurót jelent. Az E.ON tervei között 34 milliárd euró hálózati beruházás szerepel az európai régióban, ami napi szinten 23 millió eurós kiadással jár. Guntram Würzberg, az E.ON Hungária Csoport elnök-vezérigazgatójának előadása a Portfolio Energy Investment Forumon. 

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×