Infostart.hu
eur:
361.63
usd:
312.92
bux:
148085.97
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Give me money or die. Furious loaded savage man holding a weapon in his hand and pointing it at his victim while wearing black hoodie
Nyitókép: yacobchuk/Getty Images

Fegyveresek nyitottak tüzet Brüsszelben, halottak

Lövöldözés következtében két ember meghalt, két másik pedig súlyosan megsebesült csütörtökre virradó éjszaka a belga főváros Saint-Gilles negyedében - közölte a brüsszeli rendőrség szóvője.

A lövöldözés éjjel egy és két óra között történt egy kávézó közelében, az elkövetőket egyelőre nem fogták el. A halálos áldozatok mellett hárman sebesültek meg az incidens során, közülük kettőnek életveszélyes az állapota. A brüsszeli ügyészség vizsgálatot indított.

A tettesek indítéka egyelőre nem tisztázott. Az RTBF közszolgálati médiát tájékoztatók szerint az elkövetők robogóval közlekedve nyitottak tüzet a kávézóra.

Saint-Gilles kerületet a brüsszeli hatóságok idén a kábítószer-kereskedelem egyik „forró pontjaként” azonosították. A rendőrség azonban egyelőre elutasította, hogy bármilyen kapcsolatot állapítson meg a drogkereskedelem és a mostani incidens között.

Belgiumban évek óta növekszik a fegyveres erőszakos cselekmények száma, amit a hatóságok szerint a kábítószer-kereskedő hálózatok közötti rivalizálás okoz. Utcai lövöldözések Antwerpenben is előfordultak, a flamand nagyváros kikötője a Dél-Amerikából Európába csempészett kokain fő útvonalává vált.

Címlapról ajánljuk
El fog fogyni az ásványvíz? Itt a helyes válasz!

El fog fogyni az ásványvíz? Itt a helyes válasz!

Az extrém hőség miatt megugrott az ásványvízforgalom. Az InfoRádió Neubauer Katalint, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkárát kérdezte.

Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

A fejlesztések miatt a szélsőséges körülmények sem lehetetlenítik el a Sziget Fesztivált – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly főszervező. Hozzátette: le tudnak válni a központi elektromos hálózatról. A Szigetet jövő héten, augusztus 11–15 között rendezik, amikorra elvileg már enyhül az óriási hőség.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Ezek mozgatták szerdán a piacokat

Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Ezek mozgatták szerdán a piacokat

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is. Tegnap az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a mai nyitás előtt pedig a Disney és az Eli Lilly, a hazai blue chipek közül pedig az OTP tette közzé hajnalban a számait, délután pedig a Magyar Telekom tette ugyanezt. A hangulat kifejezetten optimista volt a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket lehetett reggel látni, a Nikkei különösen jól teljesített és az európai indexek is erősödésekkel nyitottak. Napközben azonban olvadtak a pluszok Európában, a magyar tőzsde pedig alulteljesítő volt ma a Mol és az OTP esése következtében. Az amerikai tőzsdéken erősen indult a szerdai kereskedés, de a Nasdaq és az S&P 500 végül estek, míg a Dow Jones emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×