A radikális jobboldali Marine Le Pen pártja (Nemzeti Tömörülés) az Európai Parlament honlapján is közzétett exit poll eredmények szerint kétszer annyi szavazót állított maga mellé a franciaországi EP-választáson, mint az Emmanuel Macron részvételével szerveződött liberális koalíció (Besoin d'Europe), amely az InfoRádió szakértője, Kalas Vivien, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézet főreferense szerint Macron elnök háborúpárti álláspontjának is jelentősen köszönhető.
Rajnai Gergely, a Méltányosság Politikaelemző Központ vezető elemzője arra mutatott rá, hogy a francia és a német eredményeket együtt kell nézni, hisz mindkét terepen az történik, hogy az ország vezetői úgy ülnek ott az Európai Tanácsban, hogy országukban jelentős többségben van az ellenzéki vélemény, Németország esetében a CDU/CSU EP-választási eredménye igen imponáló. Ezzel szemben Olaszországban szerinte a jobboldali kormány legitimálása várható.
Hogy az EP-választások eredménye hogyan befolyásolhatja az Európai Bizottság vezetői pozícióját, arról Kalas Vivien azt mondta, az Európai Tanács tagjainak figyelembe kell venniük az EP-választások végeredményét, ennek áthidalására találták ki a csúcsjelölti rendszert, amely 2014-ben "működött", 2019-ben azonban már nem. Azt valószínűsíti, hogy az Európai Néppárt ad majd elnököt az Európai Bizottság élére.