eur:
409.81
usd:
388.45
bux:
79128.64
2024. november 20. szerda Jolán
Rendőrök és tűzoltók a Horvátország középső részén fekvő Drnis város közelében történt helikopterbaleset helyszínén 2023. június 21-én. Szolgálatteljesítés közben lezuhant a Magyar Légierő 2 Airbus H145-ös helikoptere a fedélzetén három emberrel. A mentőcsapatok megtalálták a helikopter roncsait, átkutatásuk során egyelőre két katona holttestét találták meg, harmadik társukat még keresik.
Nyitókép: MTI/HINA/Mario Strmotic

Újabb részleteket árult el egy horvát tábornok a helikopter-balesetről

A Magyar Honvédség helikoptere a gyakorlótérről már visszafelé tartott a bázisra, amikor ismeretlen okból lezuhant. A horvát légierő parancsnoka azt mondta, a személyzetnek kell figyelnie a légteret, és ott az a szabály, hogy "figyelj, és kerülj ki minden akadályt".

Szolgálatteljesítés közben lezuhant egy magyar katonai helikopter Horvátországban. A Magyar Légierő Airbus H145-ös helikoptere légi kiképzési feladatot teljesített a horvát légtérben, amikor az egyik helikopter – három emberrel a fedélzetén – egyelőre tisztázatlan körülmények között, Horvátország középső részén lezuhant.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Budapesten szerda délután sajtótájékoztatón nem kívánt a baleset részleteiről beszélni, mint közölte, majd a helyszíni vizsgálat után lesz nyilvános, mi is történt Horvátországban.

Ezzel egy időben a speciális légi egységek nemzetközi kiképzőközpontjában tájékoztatót tartott Mario Banozic horvát védelmi miniszter, és több részlet is kiderült a magyar katonák tragédiájáról. "Tudjuk, hogy hárman tartózkodtak a fedélzeten, a vizsgálatot hamarosan megkezdjük, amely részletes választ ad majd arra, hogy mi is történt" – mondta a miniszter, és hozzátette, minden segítséget megadnak a magyar hatóságoknak az eljárásban, és egyben részvétét nyilvánította a hozzátartozóknak.

A 24sata.hr tudósítása szerint a horvát fegyveres erők vezérkari főnöke, Robert Hranj jelezte, a vizsgálatot a NATO-szabványoknak megfelelő folytatják le, és már várják a magyar szakértők érkezését.

"Két helikopter végzett gyakorló repülést, az utolsó kapcsolat akkor volt a legénységgel, amikor éppen visszafordultak. Nincs információnk arról, hogy mi okozta a balesetet, amely

nem a gyakorlási zónában történt, hanem már a visszaúton a bázisra"

– mondta Hranj, és hozzátette, nem érdemes bizonyíték nélküli elméletekkel előállni. (A horvát sajtó szemtanúk szavai alapján arról írt, hogy a magyar helikopter egy kötélpályába akadhatott bele.)

A horvát légierő parancsnoka, Michael Krizanec azt közölte, hogy a pilóták kötelessége, hogy figyeljék a légteret repülés közben. "Nem akarok senkire sem ujjal mutogatni, de

az a szabály, hogy »figyelj, és kerülj ki minden akadályt«.

Háromszáz méter alatt sosem lehetsz biztos abban, hogy nincs semmi előtted a levegőben" – mondta a tábornok.

Címlapról ajánljuk
Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett
Tudósítónktól

Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett

A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.20. szerda, 18:00
Takács Ernő
az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×