eur:
400.93
usd:
371.63
bux:
92303.56
2025. március 27. csütörtök Hajnalka
Kigali, 2017. augusztus 4.A ruandai népirtás áldozatainak emlékműve Kigaliban a ruandai elnökválasztás napján, 2017. augusztus 4-én. (MTI/EPA/Ahmed Jallanzo)
Nyitókép: MTI/EPA/Ahmed Jallanzo

A világ egyik legkeresettebb bűnözőjét fogták el Dél-Afrikában

A ruandai népirtást vizsgáló ENSZ-törvényszék közölte, hogy sikerült őrizetbe venni a tömeggyilkosság több mint húsz éve körözött egyik gyanúsítottját.

A világ egyik leginkább keresett szökevényét, Fulgence Kayishemát azzal vádolják, hogy mintegy kétezer tuszi menekült lemészárlásáért felelős. A gyilkosságok a 1994. évi népirtás időszakában történtek Kibuye prefektúra Nyange nevű településének katolikus templománál.

"Fulgence Kayishema több mint húsz éven át volt szökésben. Letartóztatása lehetővé teszi, hogy ügyében igazságot szolgáltassunk a vádiratban szereplő bűncselekményekért" - jelentette ki Serge Brammertz főügyész.

Kayishema ellen a ruandai népirtást vizsgáló nemzetközi törvényszék emelt vádat még 2001-ben.

Brammertz elmondta, hogy a Kayishema elfogásához vezető nyomozás több afrikai és Afrikán kívüli országra is kiterjedt, a letartóztatás pedig a dél-afrikai hatóságok támogatásának és együttműködésének volt köszönhető.

A ruandai népirtást, százezrek szervezett legyilkolását a többségi hutu nemzetiséghez tartozó milíciák követték el nagyjából száz nap alatt, 1994. április 6-ától július közepéig. Az öldöklés során ENSZ-adatok szerint körülbelül ötszázezer kisebbségi tuszi és több százezer mérsékelt hutu vesztette életét.

Címképünkön a ruandai népirtás áldozatainak emlékműve Kigaliban


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Megnyitották a kisebb szlovák-magyar határátkelőket, Szlovákiában aláírásgyűjtés kezdődött

Megnyitották a kisebb szlovák-magyar határátkelőket, Szlovákiában aláírásgyűjtés kezdődött

A szlovák rendőrség tájékoztatása szerint csütörtökre virradó éjjel ezeknél az átkelőknél is fertőtlenítő berendezéseket telepítettek. A száj- és körömfájás megbetegedés terjedésével összefüggésben azonban korlátozott forgalmi rend van érvényben mind a szlovák-magyar, mind pedig a szlovák-cseh határátkelőhelyeken, ami miatt jelentős torlódások fordulhatnak elő.

Nyugdíjkiegészítést fizet a kormány a magas infláció miatt

A szerdai kormányülésen elhangzottakról tájékoztatott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. A legkisebb településen élők számára külön döntések születtek az ülésen, ezekről külön bejelentéseket tett Gyopáros Alpár kormánybiztos. Sok újságírói kérdés irányult a miniszterelnök március 15-ei beszédére és a jegybanknál zajló vizsgálatra.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.27. csütörtök, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgató-helyettese
Mire készül a kormány a hazai építőiparban?

Mire készül a kormány a hazai építőiparban?

A szárnyaló évek után úgy tűnik, eljött a szűk évek időszaka a hazai építőipar, a megrendelések, a beruházások és a kivitelezések számára. De mit lehet és mit kell tennie a szektor szereplőinek azért, hogy a nehezebb éveket is sikerrel vegyék, és a következő nagy felívelési szakaszra ne összeesve, hanem megerősödve álljanak a rajtvonalnál? Hogyan lehet növelni a hatékonyságot? Milyen állami szerepvállalásra van szükség? A Portfolio Építőipar 2025 konferencián többek között erről beszéltek az ágazat szakértői.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×