Infostart.hu
eur:
382.22
usd:
328.35
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
A klímaváltozás ellen intézkedéseket követelő tüntetők, akik a Fridays for Future (Péntekenként a jövőért) mozgalom felhívására vonultak utcára Bécsben 2019. szeptember 27-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Christian Bruna

Zöldre festés helyett: most jön csak az igazi klímaaktivista-akció

Globális klímatüntetést szervez a Fridays for Future szeptember 15-én – jelentették be a szervezet aktivistái.

„Soha nem volt még olyan fontos, mint idén, hogy az emberek világszerte kiálljanak az éghajlatvédelem mellett, és megmutassák: sürgősen szükség van az őszinte és gyors cselekvésre” – mondta Luisa Neubauer német éghajlatvédelmi aktivista.

A Karl Nehammer osztrák „kancellárhoz hasonló kormányfők kudarca az éghajlat-politikában minden okot megad a nemzetközi tiltakozásra” – tette hozzá az FFF ausztriai ága.

A 4GameChangers Fesztivál során az osztrák klímaaktivisták azt állították, hogy Nehammer kudarcot vallott, és nem végzi a munkáját.

Bár a kancellár ambiciózus klímacélokat tűzött ki, évente milliárdokat költenek az éghajlatot károsító támogatásokra – állította Paula Dorten klímaaktivista, úgy vélekedve, hogy Ausztria klímapolitikája a szükséges minimumot sem éri el.

Az emberek világszerte tapasztalják, hogy a franciaországi aszályok, az olaszországi árvizek vagy a mianmari viharok hogyan teszik tönkre a megélhetésüket – magyarázta Luisa Neubauer.

„De ahelyett, hogy vészhelyzeti üzemmódra váltottak volna, a politika és az üzleti élet mást talált ki: a zöldre mosást.”

Neubauer szerint a valódi zöld projektek helyett „zöld meséket” hallunk, amivel az a probléma, hogy a klímaügyi beszédek és a zöld szavak hamis biztonságérzetbe ringatják az embereket.

Neubauer bírálta Olaf Scholz német kancellárt, aki szerinte „zöld szavakat használ, de fosszilisan cselekszik”.

A Fridays for Future korábban többször szervezett globális klímatüntetést. Március 3-án a szervezet szerint több mint 220 000 ember vonult utcára Németországban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Pénteken kitart a jó hangulat Európában, illetve Amerikában egyaránt. Közben a nap legjobban várt adatközlése is megérkezett, van minek örülni, ugyanis majdnem fél év után először javult decemberben a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 22:03
×
×
×
×