Infostart.hu
eur:
361.26
usd:
308.26
bux:
135935.1
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Terrorism. Molotov cocktail. Green military jerrycan with empty bottles and cloth
Nyitókép: Room_76_Photography/Getty Images

Molotov-koktélokat gyártat a kijevi kormány Ukrajna állampolgáraival

„Mindenki maradjon otthon!” – olvasható az ukrán központi Twitter-üzenetben.

Molotov-koktélok készítésére buzdítja a kijevi kormány a lakosságot – írja a kijevi védelmi tárca Twitter-bejegyzésére hivatkozva a 444.

Ez azt jelenti, hogy Ukrajna városi közelharcra készülhet az orosz hadsereg ellen – Tálas Péter biztonságpolitikai szakértő szerint ez lehet az ukránok szinte egyetlen esélye a védekezésre, illetve arra, hogy komoly vérveszteséget okozzon Moszkvának.

A Twitter-üzenetben az is olvasható, hogy mindenki maradjon otthon.

Ez utóbbi kérést nem lesz nehéz tartani a családok nagy részének esetében, ugyanis a 18 és 60 év közötti ukrán állampolgár férfiakat nem engedik ki az országból.

Címlapról ajánljuk

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Nagy dobásra készül az Aldi

Nagy dobásra készül az Aldi

Az Aldi új üzletkoncepcióval alakítja át magyarországi boltjainak mintegy háromnegyedét. Az átalakítás – amely belső átrendezést jelent, nem alapterület-változást – egy évek óta készülő globális terv része, és a vállalat szerint a bejelentés időzítése nincs összefüggésben a hazai politikai helyzettel. A kínálatban a saját márkás termékek aránya továbbra is mintegy 90 százalék marad, a friss áruk zömét pedig magyar beszállítóktól szerzik be. Bernhard Haidert, az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×