Bár ma már közel sem olyan gyakori a kutyák húsának fogyasztása, mint korábban volt, az idős emberek továbbra is szívesen eszik azt időnként étteremben, vagy a húst speciális piacokon beszerezve otthonukban. A dél-koreai elnök azt követően szólt a közelmúltban a témáról, hogy az ország miniszterelnöke, Kim Bokjum beszámolt neki a kóbor állatokkal kapcsolatos erőfeszítésekről és a kutyák kötelező nyilvántartásba vételéről, írja a CNN.
Mun elnök most először beszélt a tilalomról, ez valószínűleg újraéleszti a rossz megítélésű gyakorlatról szóló vitákat. Népszerűsége növelése érdekében az elmúlt hetekben több elnökjelölt is ígéretet tett a kutyahús fogyasztásának betiltására, különösen azért, mert a kutyák kedvelt háziállatokká váltak, és érdekvédelmi csoportok a kutyahúst árusító éttermek és piacok bezárására szólították fel Dél-Koreát.
Az Aware állatvédő csoport megbízásából ebben a hónapban készített felmérés szerint
a válaszadók 78 százaléka szerint be kellene tiltani a kutya- és macskahús előállítását és értékesítését, 49 százalék pedig támogatta a fogyasztási tilalmat is.
A Realmeter közvélemény-kutató cég felmérése szerint azonban az emberek megosztottak abban a kérdésben, hogy a kormánynak be kellene-e tiltania a kutyahús fogyasztását, bár 59 százalék támogatta az emberi fogyasztásra szánt kutyavágás jogi korlátozását.
A kutyahús-árusok ragaszkodnak a foglalkozásukhoz való jogukhoz, mondván, hogy megélhetésük kerülne veszélybe a tilalom bevezetésével.