eur:
408.11
usd:
375.12
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Queensland állam, 2017. április 10.Az Ausztrál Kutatási Tanács Excellence for Coral Reef Studies Központja által közreadott dátumozatlan képen a megfigyelést végző repülőgép árnyéka vetül az ausztráliai Nagy Korallzátony sérült koralljaira Queensland államban. Egy levegőből végzett vizsgálat 2017 áprilisában közreadott eredménye szerint korábban sohasem látott korallfehéredés sújtja a Nagy Korallzátony északi és középső harmadát. (MTI/EPA/ARC Centre Coral Reef Studies/Ed Roberts)
Nyitókép: MTI/EPA/ARC Centre Coral Reef Studies/Ed Roberts

Levegőben lóg a Nagy-korallzátony sorsa - és marad is

Elkerülte Ausztrália, hogy az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének (UNESCO) világörökség bizottsága a Nagy-korallzátonyt veszélyeztetett világörökségi helyszínné nyilvánítsa a kínai Fucsouban zajló ülésén.

A testület úgy határozott, hogy elhalasztja a döntést a páratlan természeti képződmény ügyében, teljesítve Ausztrália kérését, amely az UNESCO szakértői bizottság által kidolgozott határozattervezethez kiegészítést terjesztett elő, azt javasolva, hogy egy későbbi ülésén döntsenek a kérdésről. Az ausztrál javaslatot a bizottság 21 tagjának többsége támogatta.

Ausztráliának most új jelentést kell készítenie a Nagy-korallzátony állapotáról és azokról az intézkedésekről, amelyeket tesz a klímaváltozás hatásainak csökkentésére, a korallzátony körüli vízminőség javítására, hogy elkerülje a Nagy-korallzátony átsorolását a veszélyeztetett világörökségi helyszínek listájára.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×