eur:
411.47
usd:
394.8
bux:
79403.02
2024. november 22. péntek Cecília
Nyugdíjasok széken ülve várják, hogy beoltsák őket a német-amerikai fejlesztésű Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcinájával egy klinika udvarán felállított sátorban Johannesburg közelében 2021. május 24-én. Dél-Afrikában június végéig 5 millió idős embert szeretnének beoltani.
Nyitókép: MTI/AP/Themba Hadebe

Koronavírus: brutálisan megugrott a halálos áldozatok száma Afrikában

A legtöbb elhunytat Namíbiából, Dél-Afrikából, Tunéziából, Ugandából és Zambiából jelentették.

A koronavírushoz köthető halálesetek száma 43 százalékkal emelkedett egy hét alatt az afrikai kontinensen – közölte Matshidiso Moeti, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Afrikáért felelős igazgatója.

Mint mondta, a kontinensen nem tapasztaltak még ilyen gyors ütemű növekedést, amely a lélegeztetőgépek hiányára és az intenzív osztályok túltelítettségére vezethető vissza.

Moeti szerint ez világos figyelmeztetés, hogy a kontinens kórházai elérték teljesítőképességük határait.

A WHO szerint a Covid-19 halálozási rátája a kontinensen 2,6 százalék, míg globálisan ez a mutató 2,2 százalék. A legtöbb elhunytat Namíbiából, Dél-Afrikából, Tunéziából, Ugandából és Zambiából jelentették. Az azonosított fertőzöttek száma is egymillióval gyarapodott júniusban. A járvány harmadik hullámát mindenekelőtt a koronavírus jóval fertőzőbb, delta variánsa hajtja, amelyet az 55 afrikai országból 21-ben mutattak ki eddig. Az alfa variáns 35, a béta variáns pedig 30 afrikai államban van jelen.

Az Afrikai Unió (AU) betegségmegelőzési központja (CDC) szerint a járvány kitörése óta több mint hatmillió fertőzöttet regisztráltak Afrikában, akik közül több mint 153 ezren haltak bele a fertőzés szövődményeibe. Az 1,2 milliárd lakosú kontinensen eddig mindössze 18 millió ember kapott védőoltást.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×