eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Vlagyimir Putyin orosz elnök hagyományos évzáró sajtóértekezletet tart a moszkvai Világkereskedelmi Központban 2018. december 20-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Vlagyimir Putyin: sok országnak választania kellett a Nyugat és Oroszország között

Az orosz elnök szerint a Krím félsziget "kilépett" Ukrajnából.

Az Egyesült Államok és az Európai Unió "agresszív" politikája miatt erősödik a bizalmatlanság Európában – vélekedett Vlagyimir Putyin orosz elnök egy Németországban megjelent írásában, amely szerint a Krím félsziget "kilépett" Ukrajnából.

A Die Zeit című liberális német hetilap hírportálján a Szovjetunió elleni náci hadjárat kezdetének 80. évfordulója alkalmából közölt vendégkommentárban az orosz államfő úgy vélte, hogy a Vörös Hadsereg "hősei" nemcsak szülőföldjük függetlenségét és méltóságát védelmezték, hanem "megmentették Európát és az egész világot a rabszolgaságtól", és nem azért léptek német földre, hogy bosszút álljanak a németeken, hanem hogy "beteljesítsék nagy és nemes felszabadító küldetésüket".

A világháború szörnyűségei ellenére az európai nemzeteknek sikerült visszatérni a kölcsönös bizalomhoz és tisztelethez, és elindultak az integráció felé, hogy lezárják a huszadik század első felének "európai tragédiáit" – írta Vlagyimir Putyin.

Kiemelte: "reméltük, hogy a hidegháború vége győzelem lesz egész Európának", és megvalósul a "Lisszabontól Vlagyivosztokig" egységes kontinens eszméje.

Oroszország éppen

ebben a szellemben, a "közös értékek és érdekek" által összetartott "nagy Európa" kiépítésének logikája alapján igyekezett formálni kapcsolatait az európaiakkal.

Azonban egy más megközelítés érvényesült, amelynek alapja a konfrontációra építő "hidegháborús relikvia", a NATO bővítése - fejtette ki Vlagyimir Putyin, rámutatva, hogy öt bővítési hullámban 14 új tagot vettek fel a szervezetbe, köztük egykori szovjet tagköztársaságokat.

Úgy vélte, az erősödő bizalmatlanság fő oka a katonai szövetség kiterjesztése keletre, azaz Oroszország határai felé. Hozzátette: sok ország "ultimátumot" kapott, választania kellett a "kollektív Nyugat" és Oroszország között.

Ennek az "agresszív politikának" a következményeit szemlélteti a 2014-es "ukrajnai tragédia", amelyben Vlagyimir Putyin szavai szerint Európa tevőlegesen támogatott egy "fegyveres, alkotmányellenes államcsínyt" Ukrajnában.

"Ezzel kezdődött minden" – vélekedett az orosz elnök, aki szerint az Egyesült Államok által szervezett és az Európai Unió tagállamai által támogatott puccs vezetett Ukrajna megosztottságához és ahhoz, hogy a Krím félsziget "kilépett" Ukrajnából.

Ugyanakkor Oroszország mindennek ellenére továbbra is nyitott a "fair és kreatív együttműködésre" – fejtette ki az orosz elnök.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
A mesterséges intelligencia betört a vállalati világba - Hogyan használjuk a generatív AI-t üzleti környezetben?

A mesterséges intelligencia betört a vállalati világba - Hogyan használjuk a generatív AI-t üzleti környezetben?

A gépi tanuláson (machine learningen) alapuló alkalmazások és szolgáltatások már átszövik mindennapjainkat, elég csak a különböző streaming szolgáltatók ajánlórendszereire vagy az okostelefonunk arcfelismerésére gondolni. Ennek adott extra löketet a ChatGPT-t is meghajtó GPT-3 és hozzá hasonló transformer alapú modellek megjelenése, ami széles körben is a felhasználók kezébe adta a folyékonyan kommunikáló algoritmus élményét. Miképp segíthetnek a nagy nyelvi modellek az üzleti folyamatok hatékonyabbá tételében? Erről tart előadást április 23-ai AI in Business rendezvényünkön Ignácz Péter a KPMG managere. 

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×