eur:
411.2
usd:
394.67
bux:
78982.05
2024. november 22. péntek Cecília
Előkészítik oltáshoz az orosz fejlesztésű Szputnyik V koronavírus elleni oltóanyagot (hivatalos nevén Gam-COVID-Vac) Budapesten, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház oltópontján 2021. február 20-án.
Nyitókép: Bruzák Noémi

Kapott egy zöld lámpát az egydózisú Szputnyik Light

79,4 százalékos hatékonyságot mutatott a valós életből vett tesztek alapján, így Oroszország engedélyt adott a vakcina használatára – írja a Bloomberg.

A fejlesztéseket végző állami alap jelentése szerint Oroszország jóváhagyta a Szputnyik Light nevű, egydózisos vakcinát, miután az a valós életben végzett tesztek alapján 79,4 százalékos hatékonyságot mutatott a koronavírus súlyos lefolyása ellen. Az RDIF közlése szerint időközi eredmények az utolsó fázisos tesztekről a hónap végén fognak rendelkezésre állni – írja a Portfolo az amerikai hírügynökségre hivatkozva.

Az állami alap szerint világszerte már 20 millió ember kapta meg a Szputnyik V első dózisát, ennek ellenére az oroszok továbbra sem mutatnak nagy hajlandóságot az oltakozásra, az ország lakosságának mindössze 8 százaléka kapta meg az első dózist.

Az RDIF vezére szerint Oroszországban továbbra is a két dózisú Szputnyik V marad a fő vakcina, a light verziót inkább azon országok számára bocsátanák rendelkezésre, ahol nagyon felfutottak a koronavírusos esetszámok és gyors lépésekre van szükség a járványkezelésben. Hozzátette azt is, hogy az egyes országok már jövő héttől jelentkezhetnek a Szputnyik Light vakcináiért.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Mukics Dániel: a havazás miatt 80 helyen még most is dolgoznak a tűzoltók

A "szokásos" balesetek mellett még egy hókotró is elakadt az első komolyabb havazásban. Egyes iskolákban nem indult be reggel a fűtés. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pedig az InfoRádióban elmondta: havazás idején még arra is kell figyelniük a sofőröknek, hogy többet tankoljanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×