eur:
409.66
usd:
393.86
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Boris Johnson brit miniszterelnök online sajtótájékoztatót tart a londoni kormányfői rezidencián 2021. január 26-án. Ezen a napon a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma meghaladta a százezret Nagy-Britanniában.
Nyitókép: MTI/AP/AFP pool/Justin Tallis

Megjött Európába az indiai mutáns – sajnos már "bizonyított"

Indiában ez indította újra a járványt. Boris Johnson bár tervezte, nem utazik oda.

Már több tucat – 77 – olyan új koronavírusos esetről tudnak Nagy-Britanniában, amelyet a vírus egy Indiában felfedezett mutánsa okozott.

Az illetékesek gőzerővel vizsgálják, hogy fertőzőbb-e, mint a harmadik hullámért felelős brit mutáns, illetve hogyan viszonyul hozzá az oltás.

A Financial Timesra hivatkozva a Napi.hu most azt írja, a brit hatóságok "egyelőre nem tudják, mivel állnak szemben", még azt sem, terjed-e a brit közösségben – a legtöbb esetben Indiából hazatérteknél mutatták ki –, de neve már van: B.1.617.

A félnivalót az okozza, hogy

ennek a vírusnak a megjelenésével párhuzamosan futott fel újra a járvány Indiában, az elmúlt hétvégén 261 ezer új fertőzést regisztráltak.

Hétfőn az indiai utat tervezgető Boris Johnson brit miniszterelnök is elállt abbéli szándékától, hogy odautazzon, tudósok pedig most azt tanácsolják neki, hogy tegye beutazási "tiltólistára" Indiát.

A britek május 17-re teljes étteremnyitást terveztek, ennek megváltoztatásáról egyelőre nincs szó.

Az ország 67 millió lakosából 33 millióan már kaptak legalább egy oltást, 10 millióan kettőt is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Az FTC olimpiai bajnok úszója úgy véli, ő és Betlehem Dávid is bebizonyította idén, hogy a stábjuk által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak. Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: sokat számított, hogy ebben az évben egy rövidebb periódustól eltekintve elkerülték a betegségek, a párizsi olimpia nehezített körülményeire pedig jól felkészültek, így nem érhették meglepetések a francia fővárosban.
VIDEÓ
Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Miközben a mesterséges intelligencia (AI) szédítő gyorsasággal válik a mindennapjaink részévé – elég csak a ChatGPT-re vagy az önvezető autókra gondolni –, addig a háttérben egyre nagyobb problémát jelent az adatközpontok és a chipek gyártásának óriási energiaigénye. Az AI alapú rendszerek már ma is jelentős mennyiségű villamosenergiát fogyasztanak, és az előrejelzések szerint ez a szám a következő években akár meg is duplázódhat. Mindez ráadásul egybeesik azzal, hogy globálisan egyre több terület – a közlekedéstől kezdve a fűtésen át számos ipari folyamatig – elektrifikálódik. A helyzet egyszerre vet fel technológiai és energetikai kérdéseket: miként lehet biztosítani azt, hogy az adatközpontok energiaigénye fenntartható módon legyen kielégítve, és ne járjon drámai mértékű szén-dioxid-kibocsátás növekedéssel? A megújuló energiaforrások mellett egyre többen szorgalmazzák az atomenergia újbóli előtérbe helyezését, miközben a fosszilis energiahordozók sok országban továbbra is a szükségszerű megoldást jelentik. Ebben az energiapiaci küzdelemben ráadásul nemcsak a környezeti, hanem a geopolitikai és biztonsági szempontok is kulcsfontosságúak. A tét óriási: a mesterséges intelligenciával átitatott modern társadalom működtetése és a klímacélok jövője egyre szorosabban függ egymástól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×