eur:
407.67
usd:
386.05
bux:
77123.76
2024. november 13. szerda Szilvia
A koronavírus-járvány miatt védőmaszkot viselő emberek a reggeli csúcsforgalomban Pekingben 2021. február 24-én. Az egész világra kiterjedő koronavírus-járvány legelső, ismert gócpontja a közép-kínai Hupej tartomány székvárosa, Vuhan.
Nyitókép: MTI/EPA/Roman Pilipej

A fenekébe nyúlnak mindenkinek, aki Kínába érkezik

Így néz ki ott a koronavírusteszt egészségügyi szakemberek ajánlására.

A teszthez egy 5 centis pálcikát használnak, amit fiziológiás oldattal síkosítanak be. Attól függetlenül, hogy honnan veszik a mintát, minden nagyon hasonlóan zajlik, mint a más testüregekben történő tesztelésnél: bedugják a pálcikát és egy kicsit megforgatják.

Mint a 24.hu-n a The Sun alapján olvasható, a kínaiak szerint ez a legpontosabb teszt: az orvosok azt mondják, hogy a székletben sokkal tovább megmarad a vírus, mint a nyálkahártyán, ezért az anális tesztben jobban bíznak.

A kínai állampárt az orvosokra hallgatva tette kötelezővé a reptereken az anális tesztelést.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

Az NNGYK az allergének menzai kitiltásáról: ez nem csak a gyerekeket érinti

A dió, a földimogyoró és a szezámmag is az anafilaxiás allergia fellépésének kiindulópontja lehet, ezért tűnnek el ezek az alapanyagok februártól a menzákról – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea hozzátette: a módosított jogszabály nemcsak a gyermekeket érinti, hanem mindenkit, akire vonatkozik a közétkeztetési rendelet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.14. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×