eur:
410.43
usd:
389.76
bux:
79980.14
2024. november 26. kedd Virág
Nyitókép: pixabay

Egyre jobban hajlunk a korrupcióra, ez is a válság hatása

A koronavírus-járvány okozta válság miatt kialakult gazdasági lassulás világszerte kockázatot jelent a vállalatok etikus működésére – derül ki az EY nemzetközi felméréséből. A szervezetek munkavállalói és beszállítói ugyanis hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére annak érdekében, hogy megőrizzék korábbi pozícióikat.

Világszerte a munkavállalók harmada képes lenne etikátlanul cselekedni szakmai és anyagi előmenetele érdekében az EY Global Integrity Report tanulmánya szerint. A következő hónapokban ez az arány ráadásul tovább növekedhet a megkérdezettek 25 százaléka szerint, hiszen az alkalmazottak aggódnak az állásukért, a beszállítók nem látják biztosítottnak a megrendeléseiket, a vezetők pedig a cég jövőjét féltik.

„Egyetlen egy alkalmazott korrupciója is jelentős reputációs és súlyos anyagi károkat okozhat a teljes cégre nézve, a felsővezetésnek ezért most példamutatónak és különösen óvatosnak kell lennie” – mondta az eredmények tükrében Farkas Ádám, az EY felelős üzleti működéssel foglalkozó területének szenior menedzsere. A szakember szerint az átlátható működés biztosítása érdekében minden cégnek érdemes felülvizsgálnia a belső kontroll rendszereit, különös tekintettel egy esetleges második hullámra.

A közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló felmérés rámutat, hogy a társaságok etikus működését a globális gazdasági visszaesés mellett

  • a távmunka elterjedése (33 százalék),
  • a beszállítói láncok megszakadása (28 százalék),
  • a munkavállalói bérek és juttatások csökkenése (24 százalék)

is kedvezőtlenül befolyásolja.

Szinte az összes válaszadó úgy látja, hogy a jelenlegi helyzetben kulcsfontosságú a felelős vállalati működés, ami számottevő előnyökkel jár. A felmérésbe bevontak szerint az etikus cégeknek hosszú távon erősödik a reputációja (50 százalék), nagyobb eséllyel szereznek új ügyfeleket (41 százalék) és könnyebb megtartaniuk a tehetséges munkatársaikat (40 százalék) is.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Kulcsfontosságú a bérmegállapodás, mert reálbér-emelkedés nélkül nincs gazdasági növekedés – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy miért kell ehhez a versenyképesség fokozása, hogy miért előnyös a piaci konszolidáció, és miért éri meg befektetni a akkumulátorgyártásba, sőt a -feldolgozásba is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.26. kedd, 18:00
Nógrádi György
biztonságpolitikai szakértő
Nem áll meg az Opus: tovább tart a sajátrészvény-visszavásárlási program

Nem áll meg az Opus: tovább tart a sajátrészvény-visszavásárlási program

Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, az Opus november 4-én elindított egy újabb,1,3 milliárd forintos sajátrészvény-vásárlási programot, miután idén összesen már 4 milliárd forintért vásárolt saját részvényeket, illetve tavaly is lezajlott egy 1 milliárd forintos program. A részvények visszavásárlása összhangban van az Opus által 2023-ban közzétett hosszú távú üzleti stratégiájával, ami a 2024 és 2026 közötti sajátrészvény-visszavásárlások értékét 10 milliárd forintban határozta meg. Összeszedtük, hogy mit lehet tudni az eddigi sajátrészvény-visszavásárlási programokról és mit várhatnak a részvényesek a jövőben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×