eur:
394.44
usd:
370.48
bux:
0
2024. április 23. kedd Béla
Védőmaszkot viselő nő halad el az Európai Bizottság épülete előtt Brüsszelben 2020. április 14-én. A koronavírus-járvány megfékezése érdekében Belgiumban április 19-től kijárási korlátozásokat vezetnek be.
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Rákapcsolt a járvány Belgiumban

Folyamatosan nő az új fertőzöttek száma az országban, újabb szigorításokat jelentett be a kormány.

A szigorítások értelmében:

  • szombattól kötelező arcmaszk használta, nemcsak a sűrűn látogatott beltéri, hanem olyan kültéri helyeken, mint a piacok, üzleti negyedek, sétálóutcák.
  • A hétvégétől kezdve az éjjel-nappali boltoknak este 10-kor kell zárniuk. Ez az intézkedés nem vonatkozik a vendéglátó egységekre, azonban az azokat igénybe vevőknek meg kell adniuk elérhetőségeiket a vírus nyomon követésének elősegítése érdekében.

Az kormányzati intézkedések szerint, az önkormányzatok polgármesterei maguk is határozhatnak még szigorúbb korlátozások bevezetéséről, ha térségükben rosszabbodna a járványügyi helyzet. A csütörtökön bejelentett rendelkezések a külföldről hazatérőkre is kiterjednek: minden visszatérő utazónak 48 órával az indulás előtt űrlapot kell kitöltenie. A narancssárga, "mérsékelten veszélyes" színnel jelölt országokból hazatérőket tesztelésre és karanténra kérik fel, míg a vörös, "veszélyes" zónából hazatérők számára mindkettő kötelező érvényű lesz.

Sophie Wilmés kormányfő elmondta, hogy az elmúlt héten az új azonosított fertőzöttek száma jelentősen megnőtt, a járvány újra kiújult az országban.

"Ez nagyon keserű fordulat, cselekednünk kell.

A csütörtökön bevezetett szabályok nem ajánlások, hanem utasítások" - szögezte le a miniszterelnök. A 11,5 millió lakost számláló országban mintegy 64 600 fertőzöttet tartanak számon, és a járványhoz kapcsolódó halálestek száma a napokban lépte a 9800-at.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Most kiderül, milyen állapotban van a magyar lakásállomány

Most kiderül, milyen állapotban van a magyar lakásállomány

Nemcsak a rezsiköltség, de a fenntarthatóság szempontjából is kulcsfontosságú, hogy a hazai lakásállomány milyen állapotban van. Gyakran szóba kerül, hogy globálisan az épületállomány és az építőipar felelős a globális szén-dioxid-kibocsátás közel 40 százalékáért, amit a lakásállomány energiahatékonysága is nagyban befolyásol. Hogy Magyarországon mennyire számít korszerűnek az állomány, illetve melyik korszakban épült a legtöbb lakás, azt az alábbiakban néztük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×