Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
331.89
bux:
121643.45
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Már kiderült, kik utaztak Kobe Bryant gépén, még két tinédzser van köztük

Magyar idő szerint vasárnap este egy helikopter-balesetben elhunyt az NBA és a Los Angeles Lakers legendás alakja, Kobe Bryant.

Az viszonylag hamar kiderült, hogy az első híradásokkal szemben nem öt, hanem kilenc ember utazott a gépen. Mostanra már azonosították az áldozatokat, és kiderült, Kobe Bryant 13 éves lányán, Gianna Marián kívül még egy 13 éves lány is van az elhunytak között. Alyssa Altobelli Gianna edzőtársa volt, és a szüleivel utazott a gépen - apja az Orange Coast gimnázium baseballedzője volt.

Az áldozatok között van a lányok csapatának egyik asszisztense, valamint egy Sarah Chester nevű nő, és az ő szintén tini lánya, Payton.

A baleset a Los Angeles belvárosától mintegy 45 kilométernyire északnyugatra fekvő kaliforniai Calabasas felett történt, helyi idő szerint délelőtt 10 órakor. Okát és körülményeit az amerikai szövetségi légügyi hatóság (FAA) vizsgálja. Az FAA egyelőre csak annyit közölt, hogy a lezuhant helikopter Sikorsky S76-os típusú volt.

Rossz idő volt a repülés idején, akkora köd, hogy a rendőrség és a seriff hivatal helikopterei sem szállhattak fel, pedig általában kettő is köröz a város fölött. Kobe Bryant gépe mégis a levegőbe emelkedett. A gép egy darabig felfelé haladt, de azután ereszkedni kezdett, és végül lezuhant. A Los Angeles-i rendőrség közlése szerint a földbe csapódás után azonnal kigyulladt, ahogy a körülötte lévő bozót is. A balesetet senki sem élte túl.

A legendás sportolóra kosármeccseken, a Grammy-gálán is emlékeztek, sportolók, közéleti személyiségek osztották meg emlékeiket és osztoztak a gyászban a családdal. Az egykori sportoló felesége, Vanessa Bryant mellett három gyermekét, Nataliát, Biancát és Caprit hagyta hátra.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Jelentős esésekkel indul a nap az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti csökkenéssel nyitott és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál is, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a viág szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×