Illetékesek arra számítanak, hogy a halálos áldozatok száma tovább emelkedik.
Az Athéntól csupán 29 kilométerre lévő, teljesen felperzselt Mati környékét mentőcsapatok fésülték át szerdán, mintegy 40 eltűnt után kutatva. A görög médiát és a közösségi oldalakat elárasztották az eltűntek fényképei (többek között ezen a honlapon is gyűjtik a képeket).
Továbbra sem tudni, mi okozhatta a tüzet, amely viharos széllökésekkel párosulva villámsebességgel emésztette fel a fenyőerdővel körbevett települést. Egyes nyilatkozatok szerint szándékos gyújtogatás állhat a háttérben: a gyújtogatók elhagyott otthonokat kereshettek kifosztás céljából.
Összeölelkezett halottak
"Menekülésre gondolni sem lehetett, két perc alatt lángokban állt a házam" - mondta Eliasz Pszinakisz, Marathon polgármestere a görög Szkai tévécsatornának.
A Euronews számolt be arról, hogy huszonhat halottat találtak egymás mellett, gyermekeket, felnőtteket, ahogy egymást átölelve fekszenek a fűben. Mindannyian meghaltak a lángokban. Egy szemtanú elmondta: "amikor láttuk, hogy nincs kiút, hátrahagytuk az autót és hároméves gyerekünkkel a karunkban a tenger felé kezdtünk szaladni. Szerencsénk volt, épphogy elértük a vizet, mielőtt a lángok utolértek volna bennünket. Az a huszonhat ember is a tenger felé igyekezhetett, de ők valószínűleg nem jártak olyan szerencsével, mint mi, és még a mezőn érte őket utol a tűzvész".
Az Athéntól északkeletre található területen több mint 280 tűzoltó dolgozik továbbra is a lángok maradéktalan eloltásán. További 200 társuk a fővárostól nyugatra pusztító tüzek megfékezésével van elfoglalva, munkájukat helikopterek segítik.
Ebben a térségben a hatóságok három kolostort és egy nyári tábort is evakuáltak, hogy megelőzzék a nagyobb bajt. Alekszisz Ciprasz görög miniszterelnök háromnapos nemzeti gyászt hirdetett a történtek miatt.
Görögországban gyakoriak a bozóttüzek a nyári hónapokban, a jelenlegi katasztrófa váratlan gyorsasága azonban megdöbbentette a görög lakosságot. Egy helyi napilap bibliai utalással Armageddonnak nevezte a pusztítást. Ambrosziosz kalávritai püspök vitriolos bejegyzésében azt írta: isten haragja azért sújtott le az országra, mert Ciprasz megrögzött ateista. Az egyház elhatárolta magát a püspök véleményétől.
Számos állam ajánlott fel segítséget Görögországnak, köztük Ciprus, Németország, Horvátország, Törökország, Spanyolország, Olaszország és Oroszország. Románia két repülőgépet és a védelmi minisztérium 20 munkatársát küldte a térségbe.