eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Budapesti reakció Trump Jeruzsálemmel kapcsolatos bejelentésére

A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) reménykedik abban, hogy Jeruzsálem minden közösség számára a vallási béke fővárosává válik.

A Mazsihisz a honlapjára feltett, az MTI-hez is eljuttatott közleményében arra reagálva közölte ezt, hogy Donald Trump amerikai elnök szerdán Washingtonban bejelentette: az Egyesült Államok Jeruzsálemet ismeri el Izrael fővárosának, egyúttal közölte, hogy az amerikai nagykövetséget átköltöztetik Tel-Avivból Jeruzsálembe.

A Heisler András, a Mazsihisz elnöke és Frölich Róbert országos főrabbi által aláírt állásfoglalásban arra hívták fel a figyelmet, hogy a világ zsidóságának szívében Jeruzsálem mindig központi helyet foglalt el. Mint írták, a két szentély pusztulása óta eltelt évezredek alatt "szüntelenül fohászkodtunk a városért", és ez így lesz azután is, hogy Jeruzsálemet hivatalosan is a zsidó állam fővárosának tekinti az Egyesült Államok.

Emlékeztettek: amikor idén júniusban Benjámin Netanjahu izraeli és Orbán Viktor magyar miniszterelnök látogatást tett a Dohány utcai zsinagógában, kifejezték azon óhajukat, hogy Magyarország ismerje el Izrael fővárosaként a három monoteista világvallásnak otthont adó Jeruzsálemet.

Úgy fogalmaztak: "reménykedünk benne, hogy Jeruzsálem minden közösség számára a vallási béke fővárosává válik".

A nemzetközi reakciókról szóló összefoglalót itt olvashatja.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×