Infostart.hu
eur:
386.99
usd:
328.27
bux:
110953.4
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás

Súlyos vasúti baleset Alexandriában, húsz körüli a halottak száma

Összeütközött két személyszállító vonat az egyiptomi Alexandriában pénteken.

Összeütközött két személyszállító vonat az egyiptomi Alexandriában pénteken, rendőrségi és orvosi tájékoztatás szerint a balesetben 21 ember meghalt, 55 megsérült. Az állami televízió ettől eltérő adatot közölt: 18 halottról és 58 sebesültről adott hírt.

A MENA hivatalos egyiptomi hírügynökség szerint a Kairó és Alexandria között közlekedő gyorsvonat hátulról beleütközött egy Port-Szaídból Alexandriába tartó szerelvénybe. Az ütközés következtében kisiklott a gyorsvonat mozdonya és a másik szerelvény két hátsó vagonja.

A szerencsétlenség helyszínére érkezett mintegy 30 mentőautó, és odaküldtek egy nehéz darut is, hogy a kisiklott járműveket visszaemelje a sínekre.

Egyiptomban 2002-ben volt egy nagyon súlyos vasúti baleset, amikor Kairó közelében kigyulladt egy személyvonat, és mintegy 370 ember bennégett. Ez volt az ország történetében a legnagyobb vasúti katasztrófa.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×