Infostart.hu
eur:
383.8
usd:
328.38
bux:
123313.12
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

A franciák alig 3 százaléka szeretné, hogy Hollande ismét elnökjelölt legyen

A franciák alig 3 százaléka szeretné, ha a következő, 2017-ben esedékes elnökválasztáson Francois Hollande jelenlegi államfő lenne ismét a baloldal jelöltje - derül ki az Opinion Way közvéleménykutató-intézet felmérésből, amelyet pénteken ismertetett a Le Figaro című napilap.

A felmérés szerint Hollande-ot még Manuel Valls kormányfő és Martine Aubry, a Szocialista Párt korábbi vezetője is megelőzi.

A franciák legnagyobb arányban Vallsot látnák szívesen baloldali elnökjelöltjeként: a szocialista táborban 40, valamennyi választó körében pedig 26 százalékos ez az arány.

Õt követi Aubry, aki jelenleg Lille városának polgármestere, őt a baloldali szavazók 16, a franciáknak pedig 10 százaléka fogadná el elnökjelöltként. Ségolene Royal környezetvédelmi minisztert a baloldali tábor 11, a franciáknak 6 százaléka támogatná.

Amennyiben Hollande ismét jelöltetni kívánja magát, a franciák 65 százaléka, a szocialista szavazóknak pedig 81 százaléka is azt szeretné, ha először - 2012-höz hasonlóan - egy baloldali előválasztáson méretné meg magát. A franciáknak ez esetben is csak 15 százalék szeretné, ha ő kerülne ki győztesen, és lenne a hivatalos baloldali elnökjelölt.

A konzervatív lap mindezekből azt a következtetést vonta le, hogy a szocialista szimpatizánsok tartanak az államfő újabb jelölésétől, és valójában ezt egyetlen módon, egy előválasztás megrendezésével lehet elkerülni, amelyen más jelöltek megelőznék Hollande-ot.

A reprezentatív felmérés 2502 nagykorú francia állampolgár megkérdezésével készült május 21. és 23. között.

Címlapról ajánljuk
Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett, nem találják őket a hatóságok.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Vlagyimir Putyin közölte: hajlandó csatlakozni Donald Trump úgynevezett Béketanácsához, mi több, az állandó tagsághoz szükséges egymilliárd dollárt is befizetné a Kreml. Az orosz elnök arról is beszélt a moszkvai biztonsági tanács szerdai ülésén, hogy az Egyesült Államokban befagyasztott orosz kintlévőségeket Ukrajna újjáépítésére lehetne felhasználni egy békeegyezmény megkötése után. Putyin továbbá megerősítette: Steve Witkoff elnöki különmegbízott és Trump veje, Jared Kushner csütörtökön Moszkvába érkezik. Mindeközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a svájci Davosba tart, hogy a Világgazdasági Fórum helyszínén egyeztessen ma Trumppal. Szerdán Rusztem Umerov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára tárgyalt Witkoff-fal és Kushnerrel. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×