Az Európai Parlament Mezőgazdasági Bizottsága megengedi a román állattenyésztőknek, hogy karácsonykor és húsvétkor saját módszereik szerint vágják le a bárányokat és disznókat - írja az Impulzus.ro.
A rendelet értelmében az állatokkal tíz nappal az ünnepek előtt (de nem korábban) hagyományos módon végeznek. A határozattal egy időben lemondtak arról, hogy az állatokat a levágás előtt elaltassák. A hagyományos vágás visszavezetését a román EP képviselők terjesztették elő, és 21 igen, egy ellen- és két tartózkodó szavazattal elfogadta a bizottság. E rendelettel szemben az Európai Unió minden tagállamnak előírja, hogy az állatokat el kell altatni mielőtt levágják azokat.
Húsvétkor Romániában közel 3,5 millió bárányt, karácsonykor pedig négymillió disznót vágnak le.
Lehalt az internet sok helyen: átvágták Magyarország egyik fontos optikai kábelét







