Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Génmódosított kukorica már Európában is?

Engedélyezné a génmódosított kukoricafajták termesztését az Európai Bizottság. A javaslatot a tagországok képviselőiből álló szakbizottságoknak és az unió miniszteri tanácsának is jóvá kell hagyniuk.

A brüsszeli testület szóvivője azt mondta: az uniós élelmiszerbiztonsági hatóság szerint a termékek nem jelentenek veszélyt sem a környezetre, sem az egészségre.

Korábban nemzetközi környezetvédelmi szervezetek tiltakoztak a döntés ellen, mert álláspontjuk szerint még mindig nem ismert pontosan a termékek környezetre tett hatása. A Greenpeace szerint az Európai Bizottság feloldaná a génmódosított termékekre vonatkozó magyar, francia és görög termesztési tilalmat is.

Magyarországon a legutóbbi felmérések alapján a magyar lakosság több mint 70 százaléka ellenzi a génmódosított növények mezőgazdasági célú alkalmazását.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×