Infostart.hu
eur:
362.03
usd:
316.29
bux:
142071.93
2026. július 17. péntek Elek, Endre

Horvátországot is elérte a dohányzási tilalom

Horvátországban elfogadta a dohányzást a nyilvános helyek tiltó törvényt a parlament.

A jogszabály értelmében tilos lesz dohányozni a hivatalokban, a bárokban, az éttermekben, az iskolákban, az kórházakban és a kávéházakban. A tilalom alól csak a pszichiátriai klinikák kapnak felmentést.

A jogszabály az iskolákban és a kórházakban még ebben a hónapban érvénybe lép, míg az éttermek és a kávéházak árpilisig kapnak haladékot.

Becslések szerint Horvátország 4,5 millió lakosának mintegy 30 százaléka dohányzik, ami az egészségügyi tárca adatai szerint évente 10 ezer ember halálát okozza, további két-háromezren pedig passzív dohányzás miatt veszítik életüket.

Címlapról ajánljuk

Vitézy Dávid a gyorshajtós, rolleres kérdőívről: fontosak a válaszok, ezek alapján változnak a jogszabályok

A Magyar Péter miniszterelnök által a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentett közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés részleteit ismertette a közlekedési és beruházási miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×