Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella

A brit kormányfőnek két hónap alatt kellene elmozdulnia a mélypontról

A brit választók csaknem háromnegyede elégedetlen Gordon Brown miniszterelnök és kormánya munkájával egy felmérés hétfőn közzétett eredményei szerint. Hét végi londoni sajtóértesülések szerint Brown két hónapot kapott arra, hogy kimozdítsa a Munkáspártot a népszerűségi mélypontról, ellenkező esetben távoznia kell a párt és a kormány éléről.

A The Daily Telegraph című lapban ismertetett közvélemény-kutatás adatai szerint megkérdezettek 74 százaléka mondta azt, hogy elégedetlen a kormánnyal.

A két nagy párt támogatottsága lényegében változatlan az előző hónaphoz képest: az ellenzéki konzervatívok 45 százalékon állnak, míg a Brown vezette Munkáspártra most a szavazók mindössze 26 százaléka adná voksát. Az "örök harmadik" Liberális Demokraták támogatottsága 17 százalék.

Gordon Brown és a Labour az elmúlt hetekben több kínos vereséget is szenvedett. Glasgowban egy időközi parlamenti választáson egy olyan választókörzetben veszített mandátumot, amelyet az elmúlt 60 évben folyamatosan a Munkáspárt birtokolt. Múlt hónapban egy másik időközi parlamenti választáson is alulmaradt egy olyan angliai választókörzetben, ahol eddig mindig Labour-képviselő nyert.

A május 1-jén megtartott angol-walesi helyhatósági választásokon a párt negyven éve nem látott arányban kapott ki az ellenzéki konzervatívoktól. Elveszítette a megszakítás nélkül nyolc évig birtokolt londoni polgármesteri tisztséget is.

Hét végi londoni sajtóértesülések szerint Brown két hónapot kapott arra, hogy kimozdítsa a Munkáspártot a népszerűségi mélypontról, ellenkező esetben távoznia kell a párt és a kormány éléről.

Címlapról ajánljuk
A magyar növekedés új képlete – mi határozza meg Magyarország növekedési pályáját a következő években?

A magyar növekedés új képlete – mi határozza meg Magyarország növekedési pályáját a következő években?

Egy magyar vállalat ma gyakran nem azért nem tud szintet lépni, mert nincs megrendelése, hanem mert nincs elég jól képzett szakembere, drága az energia, és a legértékesebb tapasztalt dolgozói túl korán esnek ki a munkából. Közben a német autóipar, a nearshoring és a Balkán felértékelődése új lehetőségeket nyit. Magyarország növekedési pályája a következő évtizedben attól függ, hogyan tud maj élni ezekkel.
Tisza-kormány: Magyar Péter megszólalt a törökországi nyaralásáról, jönnek a béremelések és új kézbe kerül a légimentés

Tisza-kormány: Magyar Péter megszólalt a törökországi nyaralásáról, jönnek a béremelések és új kézbe kerül a légimentés

Magyar Péter a törökországi nyaralását érintő sajtóhírekre reagálva azt közölte, hogy a pihenését és az utazását saját maga finanszírozta, egyúttal visszautasította azokat az állításokat is, amelyek szerint helikopterrel utazott vagy elnöki lakosztályban szállt meg. Új üzenet jelent meg a Hirado.hu nyitóoldalán, amely szerint a közmédia online hírszolgáltatásának átfogó vizsgálata zajlik, a cél pedig egy független és hiteles közmédia megteremtése. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter egy interjúban a magyar egészségügy legnagyobb problémájának a humánerőforrás-hiányt nevezte, és 20–25 százalékos béremelést, új miniszteri biztosok kinevezését, a kórházi vezetői megbízások rendezését, valamint a várólisták érdemi csökkentését helyezte kilátásba. Megkezdődtek az egyeztetések arról is, hogy az Országos Mentőszolgálat átvegye a hazai légimentés feladatait a Magyar Légimentő Nonprofit Kft.-től, miközben Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter az egyeki ipari park ügyében azt szorgalmazta, hogy egy esetleges használtgumi-feldolgozó beruházás előtt a helyiek teljes körű tájékoztatást kapjanak, és érdemben bevonják őket a település jövőjét érintő döntésekbe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×