Infostart.hu
eur:
376.81
usd:
316.38
bux:
129854.13
2026. február 10. kedd Elvira

Ötszáz járatot töröltek a pilótasztrájk miatt

A német légitársaság, a Lufthansa két leányvállalata, a City-Line és a Eurowings repülőgépei ma a földön maradnak, mert a pilóták fizetésemelési követelésük nyomatékosítására sztrájkba léptek. Az éjfélig tartó munkabeszüntetési akció miatt több mint 500 bel- és külföldi járatot töröltek.

A City-Line és a Eurowing pilótái már kedden megkezdték tiltakozó akciójukat, ugyanis érdekvédelmi szervezetük nem tartja kielégítőnek a Lufthansa részéről felkínált 6,5 százalékos béremelést.

A pilóták szakszervezete kiváltképpen azt kifogásolta, hogy a Lufthansa a kilátásba helyezett fizetésemelésre csak az elkövetkező két év alatt, lépcsőzetesen lett volna hajlandó.

A szerda éjfélig tartó sztrájk jelentős fennakadásokat okozott nemcsak Németország, hanem egész Európa légiközlekedésében is. Több mint 500 járatot, köztük a Münchenből Budapestre induló gépek indulását is törölték.

A Lufthansa alkalmazottai készségesen igyekeztek a repülőtereken elakadt utasok segítségére lenni, a jegyeket átírták más járatokra, illetve, ha rövid távról volt szó, vasúti jegyekkel helyettesítették, így a City-Line, valamint a Eurowing utasainak többsége, ha kerülő úton és jelentős késésekkel is, de még ma célba ér.

A pilóták érdekeit védelmező szakszervezet azonban jelezte, hogy a sztrájkot meghatározatlan időre kiterjeszti, ha a munkaadókkal tervezett következő tárgyalási fordulón nem sikerül mindkét fél számára elfogadható kompromisszumot kidolgozni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×