Infostart.hu
eur:
352.03
usd:
307.62
bux:
138626.72
2026. június 22. hétfő Paulina

Újabb katasztrófa Csernobilban - csak az álhírek sugároznak?

Újabb, a csernobili atomerőműben bekövetkezett balesetről kezdtek terjedni hírek Ukrajnában, a hatóságok azonban cáfolatot adtak ki, álhírekről beszéltek, és részben az idegenforgalmi szezon megzavarását célzó provokációnak tudták be a történteket. A híresztelések kedd reggel kezdtek el terjedni.

Újabb, a csernobili atomerőműben bekövetkezett balesetről kezdtek terjedni hírek Ukrajnában, a hatóságok azonban cáfolatot adtak ki, álhírekről beszéltek, és részben az idegenforgalmi szezon megzavarását célzó provokációnak tudták be a történteket.

A híresztelések kedd reggel kezdtek el terjedni. A NEWSru.ua című internetes portál szerdai beszámolója szerint a szóbeszéd elsősorban a nyugati országrészben okozott pánikot, a lakosok tömegesen érdeklődtek telefonon a rendkívüli helyzetek minisztériumánál a "baleset" felől.

Volodimir Sandra, a tárca vezetője kategorikusan cáfolta az újabb csernobili baleset hírét. Hangsúlyozta, hogy a létesítményben teljesen nyugodt a helyzet. "Semmilyen baleset nem történt az (ukrán) atomerőművekben" - szögezte le.

Az ukrajnai atomerőműveket üzemeltető Energoatom vállalatnál hasonló nyilatkozatot tettek. A vállalat tisztségviselői az ukrajnai idegenforgalmi szezon megzavarását célzó szervezett provokációnak tulajdonították a sugárzó anyagok szivárgásáról terjedő híreket. Úgy vélekedtek, hogy az álhírek terjesztése Ukrajna szomszédainak kedvez, ők azt akarják, hogy a turisták csak hozzájuk utazzanak - írta a Gyelo című lap.

Az egyik ukrán parlamenti képviselő - a csernobili erőmű volt igazgatója - az atomenergia felhasználásának ellenzőit vélte felfedezni a történtek mögött.

Az Energoatom szóvivője megjegyezte, hogy az erőművi balesetekről szóló híresztelések "az idő felmelegedésével évről évre" lábra kapnak. "Rendszerint nyugatról kezdenek terjedni, ahol a csehországi és a magyarországi atomerőmű található, majd simán átterjednek Ukrajnára, s végül az oroszországi volgodonszki atomerőműnél érnek véget" - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×