Infostart.hu
eur:
353.94
usd:
310.98
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Újabb öldöklés Srí Lankán

Srí Lanka északi részén több mint negyvenen haltak meg a kormányerők és felkelők harcaiban. Az összecsapásban legkevesebb 36 tamil lázadó és öt kormánykatona vesztette életét.

Több mint negyven ember veszítette életét Srí Lanka északi részén, amikor összecsaptak a kormányerők és a felkelők. Az áldozatok nagy része a lázadók közül került ki.

Vasárnap harci gépek bombázták a lázadók egyik feltételezett tengerészeti támaszpontját. A védelmi minisztérium adatai szerint az év eleje óta több mint 1500 felkelő halt meg az összecsapásokban.

A hinduista tamilok az északi és északkeleti terület elszakadásáért küzdenek a 75 százalékban buddhista szingalézek lakta szigetországban. Három évtized alatt több mint 60 ezren haltak meg a harcokban.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések zajlanak, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogatott az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztetett. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik, amelyre Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter egyenesen Luxemburgból érkezhet haza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×