Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Franciaországban '68 szelleme kísért

Franciaországban a rendőrség kiürítette a felsőoktatási intézmények autonómiáját előíró, augusztusban elfogadott törvény visszavonását követelő diákok által elfoglalt egyetemi karokat.

Az intézmények vezetői a többi között a párizsi Sorbonne egyetemen, Strasbourgban, Nantes-ban, Lyonban és Montpellier-ben kérték a hatóságok beavatkozását.

Összecsapás egyik helyen sem volt, és senkit nem állítottak elő.

Az oktatási minisztérium szerint a 85 francia egyetemből 32-ben vannak tiltakozó megmozdulások, a legjelentősebb francia diákszervezet azonban 46 elfoglalt egyetemről tud.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×