Infostart.hu
eur:
363.58
usd:
315.47
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Koszos lett a "telefonpad", színpadot kell építeni

Színpadot állítottak a mobiltelefonnak egy devoni faluban. Nem mintha annyira tisztelnék a szerkezetet, hanem mert csak 2,5 méter magasban van térerő.

Egy egész falu volt tíz évig elzárva a világtól Nagy-Britanniában - legalábbis a mobilszolgáltatók szempontjából.

A devoni East Prawle lakosai csak padra állva tudtak telefonálni, vagy sms-t küldeni és fogadni. A "telefonpad" azonban olyan piszkos lett a sok használattól, hogy az öregek panaszkodtak: nem lehet rá leülni.

Ezért döntött úgy a plébániaközösség, hogy színpadot állítanak fel a 200 lelkes faluban.

A falusiak egyébként azt sem tudták, hogy egyáltalán lehet mobilt használni a településen, míg egy arra kiránduló fel nem fedezte, hogy ha feláll a padra és nyugat felé fordul, akkor van térerő.

East Prawle lakosai egészen addig kénytelenek voltak elzarándokolni a 3 kilométerre északra fekvő szomszéd faluba, ha telefonálni akartak.

Címlapról ajánljuk

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzetének kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartotta első heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Részletesen szó volt a dunai kőrakás menetéről, a bárkák leereszthetőségéről, a romániai és az osztrák tanulságokról és az összefogás szereplőiről, felelőseiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×