Mások mellett a perui író, Mario Vargas Llosa, és a spanyol színésznő, Paz Vega is támogatja azt a mozgalmat, amely a világörökség részévé tenné a bikaviadalokat.
Luis Corrales, az akciót elindító szervezet vezetője reméli, hogy az Unesco 2010-re hivatalosan is a spanyol kulturális örökség részévé teszi a bikaviadalokat.
A mozgalomnak jelenleg 1300 támogatója van, de még több ellenzője, ugyanis sokan nem akarják, hogy az állatkínzásnak tartott viadalok ugyanolyan rangot kapjanak, mint Barcelona egyik szimbóluma, a Sagrada Familia, vagy a granadai Alhambra.
"A bikaviadalok a szórakoztatás nevében dicsőítik az érző állatok rendszeres megkínzását. A kultúra nem lehet ürügy a kegyetlenségre, és ezeknek a hagyományoknak a múltban kellett volna maradniuk" - mondta Leah Garces, az Állatvédők Világszervezetének igazgatója.
Megváltoztatták Donald Trump és Volodimir Zelenszkij találkozójának időpontját






