Infostart.hu
eur:
361.01
usd:
309.18
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Észak-Korea folytatja a játszmát

Észak-Korea csak akkor hajlandó bezárni a jongbjoni atomlétesítményét, ha az Egyesült Államok teljes mértékben feloldja a Phenjan ellen bevezetett pénzügyi szankcióit.

Ezt az ázsiai ország nukleáris ügyekben illetékes főtárgyalója közölte a tárgyalópartnereivel februárban megkötött megállapodásra hivatkozva.

Észak-Korea az év eleji tárgyalásokon atomprogramja felszámolását hagyta jóvá a Dél-Koreával, Kínával, az Egyesült Államokkal, Oroszországgal és Japánnal megkötött egyezményben.

Az Egyesült Államok ugyanakkor egyebek mellett arra tett ígéretet, hogy rendezi kapcsolatait a kommunista országgal. Washington 2005-ben pénzmosás és pénzhamisítás vádjával vezette be a pénzügyi szankciókat Észak-Korea ellen.

Szerdán az Egyesült Államok pénzügyminisztériuma betiltotta az amerikai bankok kapcsolatát Makaóval, és ezzel Phenjan számára hozzáférhetővé tett biznyos, eddig befagyasztott pénzeket az eddig zárolt mintegy 25 millió dollárból.

Az Észak-Korea vitatott atomprogramjáról folyó hatoldalú tárgyalások a kínai fővárosban folytatódnak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkednek a piacok

Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkednek a piacok

A befektetők tegnap még a múlt heti visszaesést emésztették, és ma is az Nvidia e heti gyorsjelentésére készülnek a piacok - a chipóriás szerdán, az amerikai tőzsdezárás után teszi közzé negyedéves számait. A befektetők figyelmének középpontjában az infláció is áll: szerdán érkezik a júliusi PCE árindex a tengerentúlon, amely a Federal Reserve által kiemelten figyelt inflációs mutató. Ami a tőzsdei mozgásokat illeti, az európai tőzsdék felemásan teljesítenek, a magyar tőzsde viszont emelkedik és történelmi csúcsot is döntött a BUX.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×