Infostart.hu
eur:
362.7
usd:
318.5
bux:
145693.76
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Magyar tagja is van az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának

Washingtonban Herczog Mária szociológus professzort is beválasztották az ENSZ 18 fős Gyermekjogi Bizottságába - közölte Bródi Gábor ENSZ-nagykövet. A diplomata felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország a testület 1991-es megalakulása óta először állított jelöltet.

Herczog Mária március 1-jétől négy éven keresztül segítheti a bizottság munkáját. A 18 fős Gyermekjogi Bizottság 9 megüresedett helyére 23 ország jelöltjei közül választották ki az új tagokat.

Magyarország először állított jelöltet a nemzetközi emberi jogi testületek között kiemelkedő tekintélyű bizottságba.

A testület feladata, hogy a vállalt kötelezettségről készített országjelentések segítségével figyelemmel kísérje a gyermekek jogainak érvényesítését életkörülményeik, társadalmi esélyeik javítása érdekében.

Címlapról ajánljuk
Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Lengyelország visszautasította Vlagyimir Putyin orosz elnök állítását, miszerint területi igényeket támasztana Ukrajnával szemben. Putyin egyébként Magyarországot és Romániát is megemlítette. A lengyel külügyi tárca szerint egy újabb orosz dezinformációs kísérletről van szó. Ugyanakkor lengyel nacionalisták néha szóba hozzák az úgynevezett keleti területeket.

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×