Infostart.hu
eur:
358.98
usd:
314.14
bux:
140842.29
2026. július 8. szerda Ellák

A szlovákoknak nem tetszik a brüsszeli magyar kiállítás

A szlovák miniszterelnök-helyettes felháborodását váltotta ki az a kiállítás, amely az Európai Parlament brüsszeli épületében nyílt meg és a szlovákiai magyar kisebbség második világháború utáni sorsáról szól.

A kormányzó szociáldemokrata Smer párthoz tartozó politikus szerint a kiállítás meghamisítja a második világháború utáni szlovák-magyar kapcsolatokat.

Úgy vélte, hogy a szlovákiai Magyar Koalíció Pártjához tartozó két európai parlamenti képviselő, Bauer Edit és Duka-Zólyomi Árpád tevékenysége, akiknek aláírása a kiállítás meghívóján is szerepel, nem járul hozzá a kölcsönös megértéshez magyarok és szlovákok között.

Bauer Edit viszont úgy nyilatkozott, hogy a kiállítás nem elsősorban a Szlovákiából kétoldalú egyezmény alapján Magyarországra áttelepített szlovákiai magyarokról szól, hanem a mintegy 40 ezer szlovákiai magyar Csehországba deportálásáról.

Címlapról ajánljuk
Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.

A csütörtöki Fidesz-tüntetésről is megszólalt Magyar Péter

Sikeres NATO-csúcson képviselhettem hazánkat Ankarában – fogalmazott a miniszterelnök esti Facebook-bejegyzésében. „Megismerkedtem az amerikai elnökkel, Donald Trumppal is, akivel a propaganda hazugságaival ellentétben kezet is fogtunk, sőt gratulált” – szögezte le.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×