Infostart.hu
eur:
384.79
usd:
327.99
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Anton Petrus/Getty Images

Az olajár eséssel, a forint erősödéssel reagált az izraeli-iráni tűzszünetre

Kedd reggel lépett életbe a tűzszüneti megállapodás, a világ gazdasága a jelek szerint optimistán reagált.

Izrael és Irán – amerikai és katari közvetítéssel – tűzszüneti megállapodásra jutott, amely egy nap után lezárhatja a "12 napos háborút". A hírekre csökkent a kőolaj ára kedd reggel, amikor pluszban álltak a vezető ázsiai tőzsdemutatók és erősödött a forint a vezető devizákhoz képest.

Kedden fél hétkor az északi-tengeri Bent olajfajta hordónkénti ára 1,73 százalékkal (2,45 dollárral) 68,79 dollárra esett.

Mintegy 24 órával korábban a Brentet csaknem 8 dollárral magasabban, 76,6 dolláron jegyezték.

Az arany ára unciánként 0,94 százalékkal (31,80 dollárral), 3363,15 dollárra csökkent.

A vezető ázsiai tőzsdemutatók közül a tokiói Nikkei225 index 1,13 százalék, a szöuli 2,62 százalék, a hongkongi 1,96 százalék, a sanghaji börze pedig 1 százalék pluszt jelzett.

Fél hétkor az euró 402,77 forintra gyengült a hétfői esti 404,16 forintról, a dollár pedig 350,06 forintról 347,01 forintra süllyedt.

Címlapról ajánljuk
Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.

40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

Megállapodás született a Mol és az orosz Gazpromnyefty között a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő, többségi orosz tulajdonrész megvásárlásáról. Az üzlet jelentőségéről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjét kérdezük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×