eur:
416.02
usd:
404.43
bux:
79810.67
2025. január 3. péntek Benjámin, Genovéva
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az Európai Unió Versenyképességi Tanácsa (COMPET) belső piacért és iparért felelős minisztereket tömörítő formációjának brüsszeli ülése után tartott sajtótájékoztatón Brüsszelben 2024. november 28-án. Jobbra Oravecz Dávid, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletének szóvivője.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Nagy Márton az FT-nek: Előbb a gazdaságot kell rendbe tenni

Nagy Márton elismerte, hogy nem tudják teljes egészében pótolni a kieső uniós forrásokat. Közben az európai uniós ügyekért felelős miniszter azt hangoztatta, hogy a kormány nem veszít egy el eurócentet sem az uniós pénzekből.

Először a gazdaságot kell rendbe tenni, újra kell teremteni az államkasszából hiányzó adóbevételeket - ezt mondta a Financial Timesnak Nagy Márton Nemzetgazdasági miniszter.

Az üzleti lap arról írt cikket, hogy január elsejével Magyarország mintegy egymilliárd eurótól esik el, mert nem teljesítette az Európai Unió feltételeit. Az írás szerint Nagy Márton arról beszélt, hogy nem költségvetési túlköltekezéssel akarja felpörgetni a gazdaságot, de elismerte: nem tudják teljes egészében pótolni a kieső uniós forrásokat.

Közben Bóka János európai ügyekért felelős miniszter arról posztolt, hogy a kormány nem mond le az uniós pénzekről. Úgy fogalmazott, "mindaddig, amíg Magyarországnak nemzeti és szuverén kormánya van, nem veszít egy eurócentet sem".

A miniszter bejegyzésében hangsúlyozta: a magyar kormány "kemény küzdelemben már több mint 12 milliárd euró uniós forrást szerzett meg", ennek felhasználásában Magyarország a tagállamok élmezőnyében van. A fennmaradó források megszerzése érdekében pedig Magyarország minden jogi és politikai eszközt igénybe vesz.

Szerinte a magyar kormány az uniós forrásokhoz való hozzáférés minden feltételét teljesítette, és a pénzt Brüsszel politikai okokból akarja elvenni.

Címlapról ajánljuk

Zátonyra futottak az osztrák kormánykoalíciós tárgyalások, a legkisebb párt faképnél hagyta a nagyokat

A szeptember végi parlamenti választások után Ausztriában novemberben kezdődtek a kormányalakítási tárgyalások. A választási győztes radikális jobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) "kiközösítése" után az államfő megbízásából a néppárti kancellár, Karl Nehammer az ellenzéki Osztrák Szociáldemokrata Párttal (SPÖ) és az ugyancsak ellenzéki NEOS-szal (Új Ausztria és Liberális Fórum) kezdett koalíciós tárgyalásokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.03. péntek, 18:00
Tálas Péter
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének egyetemi docense
Magyarország tényleg bezárja a kapuit a külföldiek előtt?

Magyarország tényleg bezárja a kapuit a külföldiek előtt?

Pillanatok alatt döntött a kormány a Magyarországon dolgozó külföldiek számának korlátozásáról. A szabályozás érinti a külföldiek kvótáját és az országok körét is. Ugyanakkor számos kivételnek köszönhetően nincsenek veszélyben a nagyberuházások, de kevesebb külföldi ételfutárra sem érdemes számítani. Szakértők szerint ráadásul a jelenlegi gazdasági helyzet sem indokolja a külföldi dolgozók számának felfuttatását. A helyzet akkor lehet izgalmas, amikor beindul a gazdasági növekedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×