eur:
405.09
usd:
375.61
bux:
76507.82
2024. november 8. péntek Zsombor
Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója beszédet mond a vállalat új székháza, a Kopaszi-gát mellett épült Mol Campus megnyitóján Budapesten, 2022. december 8-án. A 143 méter magas, nettó 86 ezer négyzetméter alapterületű épületben 2500 ember fog dolgozni.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Vegyes negyedévet produkált a Mol-csoport

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 304,2 milliárd forint (847 millió dollár) volt az idei harmadik negyedévben az előző év azonos időszakában elért 344,5 milliárd forint (976 millió dollár) után - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

Az értékesítés nettó árbevétele a harmadik negyedévben 2464,1 milliárd forintra (6,863 milliárd dollár) csökkent a tavalyi harmadik negyedévi 2567,9 milliárd forintról (7,271 milliárd dollár).

A társaság közleménye idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki az eredményeket kommentálva kifejtette: vegyes negyedévet zárt a vállalatcsoport.

Az elnök-vezérigazgató a finomítási üzletág gyengébb teljesítményének okait a különösen kedvezőtlen külső gazdasági és pénzügyi környezet hatásaiban látja. Ezt azonban ellensúlyozni tudták azzal, hogy a termelés nőtt. Hernádi Zsolt kiemelte, hogy Magyarországon az öregedő mezők kitermelésének fokozásában sikereket értek el. Ígéretesnek ítéli a fogyasztási szolgáltatások üzletág eredményét is, mert úgy tudták tartani az előző évek eredményeit, hogy kisebb kúthálózatot üzemeltetnek.

Az elnök-vezérigazgató értékelése szerint jó úton járnak a hazai hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésében és jó stratégiai lépés volt a körkörös gazdaság területére belépni.

Kifejtette: az integrált üzleti modell és a régiós beágyazódás még a nehéz makrogazdasági és adózási környezetben is képessé teszi a társaságot jó pénzügyi eredmény elérésére és arra, hogy továbbra is hozzájáruljanak a régió ellátásbiztonságához. Haladnak stratégiai fejlesztési programjukkal is, különös tekintettel az okos átmenetet támogató beruházásokra. Tovább tudták építeni kapcsolataikat török és azerbajdzsáni partnereikkel, ennek eredményeképpen különösen jó lehetőségek nyílhatnak számukra ezekben az országokban a jövőben - tette hozzá.

A közlemény szerint a feldolgozás és kereskedelem (downstream) üzletág jövedelmezőségét jelentős leállások csökkentették, amelyek a nyersolaj-feldolgozást a tavalyi szint alatt tartották.

A kutatás és termelés (upstream) üzletág stabil teljesítményt nyújtott a tavalyi év azonos időszakához képest, magas termelési eredmények mellett.

A fogyasztói szolgáltatások éves teljesítménye stagnált a bázisidőszak egyszeri elemeinek hatása miatt, annak ellenére, hogy 5 százalékkal kevesebb töltőállomásuk volt a hálózatban. Az üzemanyag-értékesítés pozitívan járult hozzá az eredményekhez a prémium termékek felé történő elmozdulással. A nem üzemanyagok árrésének javulása folytatódott, mivel a kereslet a magasabb árrésű termékek felé tolódott el.

A körforgásos gazdasági szolgáltatások hozzájárulása az általános eredményekhez javult, de szegmens eredményei nagy ingadozást mutatnak. Az üzletág a szabad cash flow szintjén továbbra is veszteséges, mivel a hulladékgazdálkodási rendszerbe történő beruházások továbbra is magasak - jelezte a társaság, felidézve, hogy kötelező visszaváltási rendszer július 1-jén országszerte elindult Magyarországon.

A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír csütörtökön 2682 forinton zárt. Az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 3090, a legalacsonyabb 2558 forint volt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a békeköltségvetést nyújtottuk be 2025-re

Diplomáciai nagyüzem van Budapesten, csütörtökön az Európai Politikai Közösség nemzeti vezetőinek kibővített találkozóját tartották, pénteken az EU-tagállamok vezetőinek informális csúcstalálkozójára kerül sor, a kettő között tett látogatást a Kossuth rádió stúdiójában a miniszterelnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Szaporodnak a gondok Ukrajna körül, Putyin tárgyalna Trumppal - Háborús híreink pénteken

Szaporodnak a gondok Ukrajna körül, Putyin tárgyalna Trumppal - Háborús híreink pénteken

Egyre terjednek azok a felvételek, melyeken az látható, hogy az ősöreg orosz Szu-25-ös csatarepülőgépek már egészen közel merészkedhetnek az ukrán célpontokhoz anélkül, hogy a légvédelem veszélyeztetné őket. A gondokat tetézi, hogy a Donbaszban és Kurszkban is haladnak előre az orosz csapatok, ráadásul Lengyelország is lemondott egy Mig-29-es vadászgépeket tartalmazó szállítmányt. Vlagyimir Putyin orosz elnök nyitottnak mutatkozott arra, hogy tárgyaljon Donald Trumppal a háború lezárásáról. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×