Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
üzlet szerződés iratok aláírás
Nyitókép: Pixabay

Lemondott a Bank of China elnöke

Egy évvel elődje távozása után.

A Bank of China elnöke és igazgatótanácsának alelnöke, Liu Csin személyes okokból vasárnap azonnali hatállyal lemondott – írta a Reuters alapján a vg.hu. Helyére Ge Haijiao, az igazgatótanács egyik tagja került átmenetileg.

Az elnök bejelentése alig egy évvel követi elődje, Liu Lan korábbi BOC-elnök távozását, aki 2023 márciusában mondott le egy korrupcióellenes vizsgálat miatt, amely során kiderült, több mint 121 millió jüan – nagyjából 6 milliárd forint – értékű kenőpénzt fogadott el. Az 1967-es születésű Liut 2023 áprilisában nevezték ki a kínai bank elnökévé.

Címlapról ajánljuk
Magas tőkepiaci hozamot keres? Az indiai eszközök nagy lehetőségeket kínálnak

Magas tőkepiaci hozamot keres? Az indiai eszközök nagy lehetőségeket kínálnak

India öles léptekkel zárkózik fel a fejlett országokhoz. Ebben nemcsak a kedvező gazdaságföldrajzi és a még mindig kedvező demográfiai adottságok segítik, hanem az úgynevezett jó kormányzás is: a kormányzat szisztematikusan támogatja a hazai gyártást, stabilizálja a szabályozási kereteket, és egyszerűsíti az adózást, ráadásul a belső fogyasztói bázis is gyorsan nő. Bár a kilátások jók, kockázatok továbbra is vannak, és ezekre a befektetőknek is figyelniük kell.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×