eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Varga Mihály pénzügyminiszter beszédet mond a Gazdaságvédelmi és innovációs operatív program (Ginop) újabb támogatási szerződéseinek aláírásán a Pénzügyminisztériumban 2020. szeptember 24-én. Több mint 2600 milliárd forint értékben születtek támogatói döntések a program pályázati felhívásain.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

A magyar kormány feketelistájára került Oroszország

A pénzügyminiszter frissítette az adózási szempontból nem együttműködő államok listáját.

A pénzügyminiszter bemutatta új rendelettervezetét az adózási szempontból nem együttműködő államok listájának módosításáról. A módosítás célja, hogy az uniós frissítéseknek megfeleljen a magyar jogrend, valamint hogy az adóelkerülés elleni küzdelem hatékonyabbá váljon, és a nemzetközi adózási normák betartását ösztönözze. A listán szerepel Oroszország is, több klasszikus offshore adóparadicsom mellett. Velük szemben szigorú szankciókat alkalmazhatnak – írja a Portfolio.

Az adózási szempontból nem együttműködő állam olyan országot jelent, amely nem felel meg a nemzetközi adózási normáknak és előírásoknak, nem tartja be például az információcsere vagy az adóelkerülés elleni intézkedéseket. Az Európai Unió évente frissíti listáját a tiltólistára vett országokkal, a pénzügyminiszter pedig most bemutatta a harmonizált rendelettervezetét:

  • Amerikai Szamoa
  • Amerikai Virgin-szigetek
  • Anguilla
  • Antigua és Barbuda
  • Fidzsi-szigetek
  • Guam
  • Oroszország
  • Palau
  • Panama
  • Szamoa
  • Trinidad és Tobago
  • Vanuatu

Az új lista több változást is hoz a korábbihoz képest. Oroszország például 2023 óta egy újabb szereplő a listán, a szankciók folyományaként kerül rá, de idén februárban lekerült a Bahama-szigetek, Belize, a Seychelle-szigetek, valamint a Turks- és Caicos-szigetek az uniós jegyzékről.

A kormány a listán szereplő országokkal szemben különböző gazdasági és pénzügyi szankciókat vezethet be, a gazdasági együttműködésnél szigorúbb eljárási szabályokat alkalmazhat, főként a cégek tőkemozgásainál.

A rendelet a társadalmi egyeztetés utáni kihirdetését követően az új lista azonnal hatályba lép, biztosítva, hogy Magyarország továbbra is részt vegyen a nemzetközi adózási normák betartásában.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Mekkora felfordulást okozhat az újabb Trump-elnökség a világ számára?

Mekkora felfordulást okozhat az újabb Trump-elnökség a világ számára?

Trump nemcsak a választáson elért erős felhatalmazással, hanem a kongresszus mindkét házának ellenőrzésével és a Legfelsőbb Bíróság konzervatív többségével együtt lép majd hivatalba. Szabad kezet kap az átfogó belpolitikai programjának megvalósítására, a szövetségi kormányzat radikális átalakítására és az intézményi normák átírására. Ha igaz az, hogy Trump visszatérése mélyreható hatással lesz az Egyesült Államokra, akkor újabb elnöksége valószínűleg még nagyobb jelentőséggel bír majd a világ többi része számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×