eur:
411.05
usd:
394.49
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Nyitókép: Pexels.com

Meglepő hatása lett az amerikai kamatcsökkentésnek egy befektetési piacra

A használt luxusórák ára az amerikai jegybank kamatemelései miatt kétéves mélypontra esett, viszont a kamatcsökkentés belengetésével ismét emelkedésnek indulhatnak az árak.

A Bloomberg Subdial Watch Index szerint a neves márkák, például a Rolex, a Patek Philippe és az Audemars Piguet használt luxusóráinak ára jelentősen csökkent, ami az amerikai jegybank kamatemeléseire vezethető vissza. Most viszont vannak arra utaló jelek, hogy ez a pénzügyi nyomás hamarosan enyhülhet. Az amerikai jegybank szerdán utalt arra, hogy a kamatemelési sorozat valószínűleg véget ért, és Jerome Powell Fed-elnök szerint jövőre indulhatnak a kamatcsökkentések – idézi a Portfolio a Bloomberget.

Christy Davis, a Subdial – egy brit székhelyű másodpiaci órakereskedő és kereskedési platformot működtető cég – társalapítója szerint ez a váltás a használt órák újból felértékelődéséhez vezethet. „Ahogy 2024 felé tekintünk, a stabil és végül csökkenő kamatokkal járó puha landolás lehetősége optimizmusra ad okot az órapiacon” – jelentette ki.

A Bloomberg Subdial Watch Index a tranzakciós érték alapján a legtöbbet forgalmazott 50 legkeresettebb óratípus árát figyeli. Az index 2023-ban nagyjából 10 százalékos csökkenést tapasztalt, és

2022 eleji csúcspont után mostanáig több mint két éves mélypontra esett.

Davis megjegyezte, hogy az órák ára 2022 áprilisa és augusztusa között esett a legjelentősebb mértékben, amikor a Fed a legnagyobb kamatemeléseket hajtotta végre. A visszaesés ellenére az olyan keresett modellek, mint a Rolex Daytona, a Patek Philippe Nautilus és az Audemars Piguet Royal Oak továbbra is a kiskereskedelmi árakat jelentősen meghaladó áron kerülnek forgalomba a másodlagos piacon.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×