eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina
Nyitókép: pexels

Együttműködést kötött a kormány a VIG csoporttal

Együttműködési megállapodást írt alá a kormány nevében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a VIG csoport képviseletében Hartwig Löger vezérigazgatóval és Lehel Gábor igazgatósági taggal – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).

A kormány stratégiai ágazatnak tekinti a biztosítási ágazatot, aminek stabilitása, kiegyensúlyozott jövőképe, versenyképessége és ügyfélorientált működése nemzetgazdasági jelentőségű – hangsúlyozza a szaktárca.

A közlemény emlékeztet: az elmúlt közel két évben harmonikus, eredményes és jövőbe mutató, stabil alapokon álló munkakapcsolat jött létre a – szektor konszolidációját szabályozási és tulajdonosi oldalon egyaránt aktívan támogató – magyar állam mint kisebbségi, valamint a VIG mint a magyar piac iránt elkötelezett szakmai partner és többségi tulajdonos között.

A VIG csoport magyarországi érdekeltségei piacvezetőként kiemelkedő növekedési eredményeket értek el 2022-ben és 2023 során is. A VIG csoport magyarországi jelenlétét erősíti, hogy a meghatározó biztosítási piaci jelenléten túl többek között bevezette részvényeit a Budapesti Értéktőzsdére – ismerteti az GFM.

A megállapodás aláírása a Magyar Állam és a VIG csoport közötti együttműködés kereteinek megerősítéséről szól. A kormány célja, hogy a családok pénzügyi biztonsága érdekében és a nemzetgazdaság érdekeit figyelembe véve a biztosítási lefedettséget legalább a régiós szintre kell növelje – olvasható a közleményében.

Címlapról ajánljuk
Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Továbbra is a legjelentősebb méztermelő európai országok között tartják számon hazánkat, jelenleg több mint 21 ezer méhészet működik Magyarországon, amelyek összesen 1,2 millió méhcsaládot tartanak. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint azonban az elmúlt évek gazdasági nehézségei megterhelték az ágazatot, csökkent a populáció és a megtermelhető méz mennyisége is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×