eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyaggal, a Comirnaty-vakcinával töltenek meg egy fecskendőt a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház oltópontján 2022. augusztus 5-én. Az oltás továbbra is kérhető a háziorvostól, a házi gyermekorvostól, valamint felvehető a kórházi oltópontokon, ahová péntekenként időpontfoglalással és anélkül is lehet menni.
Nyitókép: MTI/Krizsan Csaba

Már a BioNTech is veszteséges

Veszteséggel és meredeken zuhanó bevétellel zárta a második negyedévet a német BioNTech biotechnológiai kutatóvállalat.

A hanyatlás oka a COVID-19 elleni vakcina iránti kereslet visszaesése. A cég amerikai partnere, a Pfizer a múlt héten szintén jelentősen csökkenő negyedéves bevételről számolt be. A mainzi székhelyű társaság hétfőn megjelent negyedéves jelentése szerint a június végén zárult három hónapra 190,4 millió euró veszteség mellett 167,7 millió euró árbevételt realizált, míg az előző év azonos időszakában csaknem 3,2 milliárd euró árbevétel mellett 1,67 milliárd euró nettó nyereséget ért el.

A német biotechnológiai kutatóvállalat a Pfizer amerikai gyógyszeripari céggel közösen 2020 végére az Európai Unióban elsőként fejlesztette ki az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) okozta betegség (COVID-19) elleni védőoltást, és kapott engedélyt a forgalmazására.

A június 30-án végződött hat hónapban a nettó nyereség 311,8 millió euró volt, szemben az előző évi 5,37 milliárd eurós nettó nyereséggel.

A német vállalat arra számít, hogy szeptemberben piacra dobja COVID-19 elleni adaptált vakcináját - jelentették be hétfőn.

A BioNTech egyúttal megerősítette a COVID-19 elleni vakcinából származó bevételekre vonatkozó idei kilátásait, miszerint 2023-ra 5 milliárd eurót várnak a 2022-ben elért 17,2 milliárd euró után. A vállalat kutatási és fejlesztési kerete ugyanakkor a korábban jelzett 2,4 és 2,6 milliárd euró helyett 2,0 milliárd és 2,2 milliárd euró között lesz idén a tavalyi 1,54 milliárd euró után.

Április elején közölte a brit kormány, hogy júniustól krónikus egészségi problémákkal küzdő csecsemők és kisgyerekek is megkaphatják a koronavírus-fertőzés okozta szövődmények elleni oltást Angliában. A döntés értelmében a hat hónap és négy év közötti korcsoport különösen veszélyeztetett tagjaira terjesztik ki az oltási kampányt, ők a Pfizer-BioNTech védőoltásból kaphatnak két dózist júniustól. Január elején az Egyesült Királyság kormánya bejelentette partneri együttműködését a BioNTech céggel a rák és más betegségek elleni potenciális vakcinák tesztelésére.

A Nasdaq technológiai részvényeket tömörítő tőzsdén jegyzett BioNTech részvénye hétfőn 16.30 óra körül mintegy 9,0 százalékos mínuszban állt. A részvény árfolyama az elmúlt 12 hónapban több mint 42 százalékkal esett.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×