Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.45
bux:
122006.96
2026. január 16. péntek Gusztáv
Small business owner calculating figures, looking at camera.
Nyitókép: Halfpoint Images/Getty Images

Kedvezményt kaptak a kisebb vendéglátóhelyek

Az adatszolgáltatási kötelezettségre haladékot kaptak, sőt, van, akinek jövőre sem lesz kötelező.

Júliustól már a vendéglátóüzletek és turisztikai attrakciók számára is bevezették volna a NTAK adatszolgáltatási kötelezettséget. A Magyar Turisztikai Ügynökség azonban szakaszos bevezetést javasolt, amit a kormány meg is fogadott – írja az Index.

A Magyar Turisztikai Ügynökség azt javasolta, hogy csak a 100 millió forint nettó árbevétel feletti szolgáltatók legyenek az első szakaszban érintettek, és a most megjelent Magyar Közlöny szerint rendeletében a kormány is így változtatott a szabályozáson.

2023. július elsejétől a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba történő adatok szolgáltatására és továbbítására kizárólag csak a tavaly 100 millió forintnál nagyobb nettó árbevételt elért vállalkozások kötelesek. A következő lépésben, 2024. január elsejétől pedig azokra vonatkozik az előírás, akiknek a 2022. évi nettó árbevétele szolgáltatási helyenként több mint 12 millió forint volt. Az ezt el nem érő vendéglátóüzletek és turisztikai szolgáltatók számára az adatszolgáltatás utána sem lesz kötelező.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×