eur:
411.25
usd:
392.45
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Unsplash.com

Egyik a másik után - Mélyrepülésben a Samsung is

Csökken a kereslet az okostelefonok iránt. De nem csak ez a baj.

A Samsung Electronics dél-koreai vállalat működési eredménye 69 százalékkal csökkent a tavalyi utolsó negyedévben éves összevetésben a chipek és okostelefonok iránti alacsony kereslet miatt - közölte a cég pénteken.

Az egyelőre még nem végleges adatok szerint a december végéig tartó három hónapban a vállalat működési eredménye 4300 milliárd von (3,4 milliárd dollár) volt az egy évvel korábbi 13 800 milliárd won (10,8 milliárd dollár) után. A működési nyereség elmaradt a tavalyi harmadik negyedévi 10 800 milliárd wontól (8,5 milliárd dollár) is.

Ezzel a Samsung Electronics negyedéves működési eredménye először süllyedt 5000 millárd won (3,9 milliárd dollár) alá 2014 óta.

Szintén még csak előzetes számítások alapján a dél-koreai vállalat éves működési nyeresége 2022-ben 16 százalékkal, 43 000 milliárd wonra (33,8 milliárd dollárra) csökkent.

A Samsung Electronics negyedik negyedéves bevétele 70 000 milliárd won (55 milliárd dollár) volt, 8,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. Tavalyi egész évi bevétele ugyanakkor 7,9 százalékkal rekordszintre, 301,7 milliárd wonra (237 milliárd dollár) nőtt.

A részletesebb pénzügyi információkat január 31-én teszi közzé a vállalat.

A Samsung Electronics megjegyezte, hogy a vártnál jelentősebben esett vissza a kereslet a tavalyi negyedik negyedévben, ami viszont a memóriachipek árának nagyobb csökkenéséhez vezetett. Emellett a dél-koreai vállalat szerint "makrogazdasági problémák" miatt csökkentek az okostelefonok és háztartási gépek eladásai.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×